Náš TIP
Káva jako hnojivo

Káva patří k těm nejoblíbenějším nápojům na světě, přesto její zbytky většinou míří do koše. Lógr se dá přitom využít hned několika způsoby. Především dělá dobře řadě pokojových i venkovních rostlin.

Zázračné účinky zbytku kávy

Je velká škoda zbavovat se lógru. Obsahuje totiž velké množství minerálů, které ocení především rostliny. Ve zbytku kávy je obsažen dusík, draslík, fosfor, hořčík a měď. Díky tomu, že právě dusík se z kávy uvolňuje postupně, lze lógru využít jako speciálního dlouhotrvajícího hnojiva. Další výhodou kávy přitom je její specifická vůně, pro kterou si ji člověk tak zamiloval. Tato vůně je přitom velice odpudivá pro mnoho zahradních škůdců. Slimáky a mravence účinně odpuzuje. A pokud k lógru v zahradě přidáte i kůru z nějakého citrusu, výsledná vůně přesvědčí kočky, že mají na toaletu chodit někam jinam.

Příprava hnojiva z kávy

Nejjednodušším způsobem, jak si připravit hnojivo z kávy, je nechat prostě větší množství lógru vysušit. Toto vysušené hnojivo pak ještě před zaléváním rozsypeme kolem keřů a květin v zahradě. Připravit si však můžeme přímo tekuté hnojivo. To získáme tak, že lógr zalijeme vodou a celek necháme po dobu jednoho dne louhovat. Vzniklým tekutým hnojivem pak rostliny přímo zaléváme. Pokud máme hodně zbytků kávy, ale nechceme přímo vyrábět hnojivo, můžeme je přidat na kompost. Ten totiž skvěle obohatí dusíkem.

Lógr a rostliny

Lógr je vhodný hlavně pro ty rostliny, které preferují kyselejší půdu. V případě ovoce a zeleniny se toto hnojivo doporučuje především pro rajčata, brambory, jahody, brusinky nebo angrešt. Lógru lze přitom využít jak pro venkovní, tak pro pokojové rostliny. Pokojové rostliny tak můžete přímo zalévat kávovým hnojivem a nebo jim při přesazování vysypat dno květináče vrstvou lógru.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 17. 1. 2019 Luxus i pohodlí kontinentálních postelí Luxus i pohodlí kontinentálních postelí
  Dnes tolik oblíbené kontinentální postele vám zaručí opravdu kvalitní spánek. Nejenže budete spát o stupínek výš, ještě se vyspíte stejně jako v pětihvězdičkovém hotelu. Kontinentální...
 • 17. 1. 2019 Přitažlivost interiérů v glamour stylu Přitažlivost interiérů v glamour stylu
  Glamour styl je synonymem pro půvab, přitažlivost, lesk a třpyt. Interiér v něm zařízený, který si potrpí na opravdový přepych, hraničí s dokonalostí. Svým stylem připomíná zámecké...
 • 17. 1. 2019 Vlastní sazenice z lednových výsevů II Vlastní sazenice z lednových výsevů II
  Už v lednu si můžeme začít předpěstovávat první domácí sazeničky. Některé rostlinky si ze semínek předpěstováváme za oknem, semínka dalších můžeme rovnou vysévat do vytápěného skleníku.
 • 15. 1. 2019 Dobrodružné spaní na pódiu Dobrodružné spaní na pódiu
  Pro všechny z nás, kteří v dětství milovali spaní na palandách, je tu módní a originální postel na pódiu. Nejenže slibuje dobrodružné spaní s dostatkem soukromí, ale jako bonus...
 • 15. 1. 2019 Materiály pro zateplení domu I Materiály pro zateplení domu I
  Vhodná tepelná izolace do domu dokáže vyřešit problém neustále se zvyšujících cen za energie. Ať už se tedy chystáte na rekonstrukci nebo stavbu nového domu, zapřemýšlejte nad tím, s jakou...
 • 7. 1. 2019 Puf – stylový a praktický bytový doplněk Puf – stylový a praktický bytový doplněk
  Puf si získává oblibu mnohých domácností. Může za to jeho praktičnost i hebký půvab. Dříve to byl bobík, dnes je to puf. Moderní název tohoto bytového doplňku mluví za vše.  


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací