Náš TIP
Kolem bazénu? Plastové terasové desky!

Teplé počasí už láká k trávení volných chvil v bazénu na zahradě. Proto abychom si jich mohli užívat dosyta, je třeba ušetřit si co nejvíce práce v zahradě. S tím nám pomohou chytré plastové terasové desky, které jsou tím pravým ořechovým na terasu kolem bazénu.

Plastové terasové desky - ideální materiál k bazénu

Terasa kolem bazénu by měla být co nejpříjemnější pro chůzi, běhání i odpočívání. Ideální podlaha na terasu by tak měla být neklouzavá, nenasákavá a neměla by se ničit v důsledku střídání tepla a zimy. A protože by měla myslet i na váš odpočinek, měla by si žádat co nejmenší údržbu.

Možná se vám zalíbí podlahy na terasu z klasického nebo exotického dřeva, počítejte u nich ale s většími požadavky na údržbu. U těchto typů podlah na terasu budete muset po nějaké době investovat čas a peníze do natírání olejem či lakem, případně i do broušení.

Pokud však při výběru materiálu pro pokládku kolem bazénu vsadíte na plastové terasové desky, snížíte tak požadavky na údržbu na minimum. Nejenže získáte materiál plně funkční právě pro oblast okolo bazénu, ale navíc se budete moci spolehnout i na jeho dlouhou životnost. Ideální přitom je vybrat si terasové desky z recyklovaného plastu, které neobsahují ani směs pilin či dřevní hmotu, jako tomu bývá v případě dřevoplastových terasových prken.

Další výhody podlahy z terasových desek

Jak již bylo zmíněno, podlaha z terasových desek kolem bazénu má celou řadu výhod. Jednou z těch největších je odolnost proti skluzu. Desky jsou totiž rýhované, přičemž má rýhování z každé strany jiný rastr, což zabraňuje uklouznutí. Rýhování přitom může být jemnější nebo hrubší, záleží na výběru zákazníka.

Při pokládce je velmi ceněná i snadná opracovatelnost plastových terasových desek, kterými můžeme přesně olemovat tvar bazénu. Proto aby nedošlo k narušení vzhledu podlahy z terasových desek je třeba používat i speciální nerezové vruty.

Univerzální materiál

Podlaha z plastových terasových desek je jako nová i po několika sezónách, navíc nepotřebuje žádnou údržbu. Materiálu, který se tak skvěle hodí právě pro pokládku kolem bazénu, lze využít i na terasu pod pergolu, na schody či dokonce i jako plot.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací