Náš TIP
Kouzlo minimalistického stylu bydlení

Minimalistické bydlení se vyznačuje vzdušností, světlostí a střídmostí. Nelibuje si v hromadění kusů nábytku ani bytových doplňků. Je čisté stejně tak, jako by měla být čistá naše mysl. Jak si zařídit bydlení v minimalistickém stylu?

Pravidla minimalistického stylu

Milovníci minimalistického bydlení si užívají kouzla okamžiku a nezahlcují své okolí ani svou mysl zbytečnostmi. Při začlenění minimalistického stylu bydlení i do vašeho interiéru je třeba dbát několika zásadních pravidel. Předně je celý takový interiér plný čistých a rovných linií. Nábytek má rovné hrany. Nenajdeme zde záplavu bytových doplňků, jsou tu však kusy nábytku, které zaujmou na první pohled. V minimalistickém interiéru se pracuje s malým množstvím barev, přičemž se nejčastěji využívá bílá. Příliš výrazné barvy a vzory tu nemají místo. Důležité totiž je navodit v interiéru poklidnou a ničím nerušenou atmosféru.

Velký prostor tu dostávají kvalitní materiály jako dřevo, sklo, kov i kůže. A pracuje se s neméně kvalitními kusy nábytku a designovými doplňky.

Rozsvícení minimalistického stylu

Ne každému tento poněkud sterilní styl zcela vyhovuje, může totiž působit až příliš střídmým a neútulným dojmem. Je tu však možnost jej trochu prohřát a rozsvítit. Nemusíme se tedy vzdávat veškerého dosavadního vybavení bytu, stačí, když jej trochu protřídíme. Nic nezkazíme ani použitím jedné veselejší barvy, obrazů a kvalitních bytových doplňků. Určitě je však důležité zbavit se výstavek tolik typických pro uplynulé časy socialismu, na které v domácích vitrínách jen sedal prach. Nechte si tedy jen ty kousky, ke kterým máte silnou citovou vazbu. To samé platí i pro protřídění šatníku, botníku a všech skříní. Uvidíte, že jakmile začnete uklízet kolem sebe, uklidíte si i ve své mysli.

Zapomínat byste přitom neměli ani na to, že hlavní funkcí minimalismu je spíše účelnost než hra s estetikou a různými detaily. To však neznamená, že se doma musíte obejít beze všech dekorací. Taková váza s čerstvě řezanými květinami, zrcadla nebo obrazy vyniknou mnohem více v minimalisticky zařízeném interiéru.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

15. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 14. 12. 2018 Vánočně prostřená tabule Vánočně prostřená tabule
  Vánoční čas se nezadržitelně blíží. A protože se jedná především o dobu návštěv a dobrého jídla, je třeba začít přemýšlet nad letošní výzdobou jídelního stolu. Jak má vlastně vypadat vánočně...
 • 22. 11. 2018 Léčivý a krásně kvetoucí angínovník Léčivý a krásně kvetoucí angínovník
  Právě teď, kdy na nás kvůli nepříznivému počasí začnou útočit chřipky, je třeba mít na dosah co nejvíce přírodních léčivých zdrojů. Už jste vyzkoušeli léčivé účinky angínovníku?
 • 21. 11. 2018 Vyrobte si zasněžený svícen Vyrobte si zasněžený svícen
  Zasněžené svícny vám doma vykouzlí opravdu rozkošnou atmosféru. Pokud vás navíc trápí předvánoční nebo vánoční období, které sníh s lhostejností míjí, můžete si ho trošku přinést alespoň...
 • 21. 11. 2018 Poslední práce na zahradě Poslední práce na zahradě
  Proto abyste zjara nelitovali, že zahrada není podle vašich představ, je třeba pověnovat se jí i teď. Očekává totiž od nás ještě několik posledních úkonů, které musíme zvládnout ještě před...
 • 20. 11. 2018 Péče o koupelnové předložky Péče o koupelnové předložky
  Díky koupelnovým předložkám si po koupeli můžeme stoupnout na něco hřejivě teplého. Předložky zútulní interiér koupelny, ve vlhku však také dostávají pořádně zabrat.
 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací