Náš TIP
Krásné a praktické zahradní altány

Krásné počasí za okny střídá tolik potřebný déšť. Zahradní altány se tak stávají horkým zbožím. Jakmile se na zem začnou snášet první kapky, nemusíte sbalit piknikový koš a schovat se do domu. V zahradních altánech si užijete chvilku uprostřed přírody, a přece v suchu. Tyhle praktické domky však mají i několik dalších využití.

Kouzlo zahradního altánu

Zahradní altán dokáže zahradě dodat působivé architektonické kouzlo. Od těch jednodušších je možné si zakoupit nebo postavit i opravdu vymazlené kousky. Takové úchvatné zahradní stavby pak slouží třeba k posezení a stolování celé rodiny. Kolikrát jejich součástí bývá také zahradní gril. Některé zahradní altány pak slouží třeba i k ukládání zahradního nářadí. A jak už bylo zmíněno, můžete se do nich schovat před deštěm nebo před příliš silnými slunečními paprsky. Takový zahradní altán je navíc skvělým útočištěm pro všechny samotáře, kteří si v koutku zahrady rádi užijí chvilku soukromí.

Výběr zahradního altánu

Zahradní altán si buď můžete postavit svépomocí doslova od podlahy, nebo si jej můžete nechat přivézt jako stavebnici. A nebo vše nechte na profesionálech. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, další věc, kterou je třeba zvážit, je celkový vzhled a velikost altánu. Zahradní altán přitom může být stavba zcela otevřená, tedy jen zastřešená s volnými bočními stěnami, a nebo se může jednat o stavbu polootevřenou nebo zcela uzavřenou. Důležitá je také volba tvaru. Na výběr máte z kruhových, čtvercových, obdélníkových či šesti- nebo osmiúhelníkových půdorysů. Neméně důležitou pozornost je třeba věnovat také výběru kvalitního materiálu. Nejoblíbenějšími jsou přitom zahradní altány ze dřeva, jako další možnost se nabízí také kov nebo plast. Nejpřirozeněji však v zahradě vypadají právě dřevěné zahradní altány. Některé z altánů pak mají i zděné základy. Nejdůležitější přitom je, aby charakter altánu co nejlépe ladil se svým okolím.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

22. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací