Náš TIP
Kvalitní pila pro efektivní a bezpečnou práci

V žádné pořádné dílně nemůže chybět kvalitní pila, která se hodí jak pro řezání dřeva na zimu, tak pro prořezávání stromků či likvidaci spadaných větví. Ideální však je pořídit si pro každý typ práce odpovídající pilu. V hobbymarketech si tak můžete vybírat mezi sortimentem lišícím se výkonem, kvalitou i cenou. V první řadě je důležité určit si, na co vlastně pilu potřebujete, a podle toho pak vybírat.

Elektrické pily

Předně je třeba se rozhodnout, zda si pořídíte pilu elektrickou nebo benzínovou. Výhodou elektrických pil je fakt, že jsou při výkonu mnohem tišší a také lehčí. Můžete s nimi však pracovat jen tam, kam vám dosáhne zdroj energie. Elektrické pily můžete využít pro tradiční nenáročné zahradní práce, ke kterým patří právě prořezávání stromků a likvidace spadaných větví. V tomto případě se bohatě uplatní také pily z kategorie hobby.

Benzínové pily

Nezávislé na přívodu energie jsou naopak benzínové pily, které také mají větší výkon, zato však bývají o něco dražší. Výkonnější poloprofesionální model benzínové pily se hodí především pro přípravu dřeva na zimu. Při jeho výběru je také třeba dbát na dostatečnou délku lišty, která pak usnadní řezání širokých kmenů.

Řetěz a pilník

Při koupi pily se doporučuje rovnou pořídit také náhradní řetěz a speciální pilník na jeho dobroušení. Tím je třeba nabrousit pilu po delší a náročnější práci. Po pravidelném třetím nabroušení je už ale lepší poradit se ohledně další údržby s odborníkem.

Vlastnosti kvalitní pily

Kvalitní pila by měla disponovat antivibračním systémem, který oceníte zejména při delší a namáhavější práci. Při ní přijde vhod i lehká pila, takže při jejím výběru berte ohledy i na hmotnost. Důležitá je také technika napínání řetězu, přičemž platí, že by se neměl napínat z čelní strany, ale z boku.

Pravidla bezpečné práce

I s kvalitní pilou je třeba dbát především na pravidla bezpečné práce. Při práci s pilou by tak měl být řetěz stále správně napnutý, což ovlivňuje jak vaši bezpečnost, tak funkčnost pily. Ideální jsou v tomto případě pily s praktickým a nenáročným rychlonapínáním.

Velmi oblíbené jsou také benzínové pily s funkcí ergostartu, jež usnadňuje startování, nebo pily s automatickým mazáním řetězu. Pohodlnější a bezpečnější práci zaručí také pily se speciální antivibrační rukojetí.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

29. 01. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací