Náš TIP
Květinové vůně pro lahodný spánek

Trápí vás nespavost? Co si takhle chvilky před usnutím zpestřit aromaterapií? Řada květinových vůní vás přivede do krajiny pohádkových snů...

 

Levandule

Olej z levandule, který si nakapete do aromalampy, vás pomůže zklidnit a navodit u vás doma třeba atmosféru jinak vzdálené, ale hřejivé Provence. Jemnou levandulovou vůni má v oblibě každý, kdo se kdy musel potýkat se stresem a psychickým vypětím. Večer i během dne lze levandulový olej uplatnit právě při problémech s nespavostí. Navíc vám krásně provoní celý pokoj.

Meduňka

Známým přírodním bojovníkem s nespavostí je meduňka. Osvědčené jsou zejména meduňkové čaje. Také meduňkový olej v aromalampě vás příjemně naladí na vydatný spánek. Meduňka navíc opravdu dokáže zklidnit mysl.

Růže

Růži milujeme pro její úžasnou krásu i vůni. Méně známé jsou už její účinky proti nespavosti, stresu a bolesti hlavy. Růže vás zbaví i smutku a depresí. Vyzkoušejte aromatický olej z růže a nechte se unášet do krajiny sladkých snů.

Ylang-ylang

Pokud se přesuneme trochu víc do exotiky, známou vůní je také ylang-ylang, kterou je však třeba inhalovat s mírou – jinak by vás mohla rozbolet hlava. V normální dávce však působí vůně ylang-ylang proti stresu a nespavosti. Jedná se o silici z květů kanangy vonné, která má navíc afrodiziakální účinky.

Neroli

Na vydatný spánek vás naladí také vůně pomerančových květů. Neroli je název pro svěží citrusovou vůni s hořkým nádechem, která patří k těm nejluxusnějším esencím na světě používaným. Tato vůně pomeranče a pomerančových květů skvěle působí proti napětí, únavě a nekvalitnímu spánku. Jinak má celkově blahodárný vliv na lidskou psychiku.

 

A jaké květinové vůně máte v aromaterapii rádi vy? Napište nám své tipy na náš Facebook.

17. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací