Náš TIP
Léčivé účinky jablek

Nejenže jablka výborně chutnají, ale jsou i plná vitamínů. A platí to především pro ty přímo ze zahrádky. Už jste si udělali zásobu jablek na zimu?

Nejoblíbenější ovoce – plné vitamínů

Jablka jsou vůbec nejoblíbenějším ovocem. Možná za to může jejich snadná dostupnost i skromná krása. Především ale sladká chuť, která je navíc doslova nabitá vitamíny. Jablka totiž obsahují především karoten a vitamín C, ale také vápník, hořčík, draslík, fosfor a železo. Mají i dostatek vlákniny a nenasycených mastných kyselin. Jablka by se přitom měla jíst celá, protože právě jejich slupka obsahuje nejvíce cenných látek. Celý plod je přitom z 83% tvořen vodou, takže pravidelná konzumace jablek pomáhá tělo udržovat hydratované.

Další léčivé účinky jablek

Jablka pomáhají posilovat imunitu a jejich konzumací se zmírňuje i stres. Jablka pozitivně působí také na kardiovaskulární systém a navíc i snižují hladinu cholesterolu. Podílí se rovněž na detoxikaci organismu a pomáhají i s trávením. Jejich konzumace se doporučuje i při nachlazení.

Využití jablek v kuchyni

Ideální samozřejmě je konzumovat jablka jen tak. Použít je ale můžete také do ovocných salátů. Připravit se z nich dá i lahodný džem nebo kompot. Z jablek se navíc dělají i nápoje jako džusy nebo mošty. Jedná se také o hojně používanou surovinu do sladkých a ne právě dietních pokrmů. Velmi ceněný je rovněž jablečný ocet, který má celou řadu blahodárných účinků na naše zdraví. Důležité přitom je, že i přes kyselou chuť působí zásaditě.

Při konzumování jablek pamatuje ovšem na to, že jablka, která nejsou z ekologického zemědělství, je třeba důkladně omýt, případně zcela zbavit slupky. Opět se tedy ukazuje, že ideální je pěstovat si jablka přímo na zahrádce.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 4. 2019 Řešíme sucho v zahradě Řešíme sucho v zahradě
  Nezvyklé sucho sužuje české zahrady už několik let. Jak se z nich poučit a dopřát zahradě vláhu navzdory počasí?
 • 19. 4. 2019 Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech Předpěstování rostlin ve skořápkách a kartonech
  Rostliny předpěstované ve vaječných skořápkách nebo papírových kartonech to mají tak nějak jednodušší. Těm, které milují vápník, se ve skořápkách velmi daří. Vysévání do vaječných skořápek i...
 • 16. 4. 2019 Pěstování chřestu Pěstování chřestu
  V době první republiky byl chřest velmi žádanou jarní zeleninou. Později se však z kuchyní poněkud vytratil. Teď je však zpátky a navíc právě začíná jeho sezóna.
 • 15. 4. 2019 Jarní trendy bydlení pro rok 2019 Jarní trendy bydlení pro rok 2019
  Trendy bydlení se neustále mění. Někdo je do svého interiéru aplikuje alespoň v podobě akcentů, další bere proměnu od podlahy. A někdo si z takových trendů nedělá vůbec nic a žije si...
 • 6. 4. 2019 Výsev květin v dubnu Výsev květin v dubnu
  Právě v dubnu nastává období pro výsev a výsadbu celé řady letniček a trvalek. Druhá polovina dubna je přitom ideální dobou pro výsev tolik oblíbených letničkových směsí.
 • 4. 4. 2019 Pěstování citrusů v bytě II Pěstování citrusů v bytě II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili na to, jaké druhy citrusů jsou vhodné pro pěstování v bytě. V dnešním díle se blíže seznámíme s pěstebními podmínkami těchto...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací