Náš TIP
Léčivé účinky jablek

Nejenže jablka výborně chutnají, ale jsou i plná vitamínů. A platí to především pro ty přímo ze zahrádky. Už jste si udělali zásobu jablek na zimu?

Nejoblíbenější ovoce – plné vitamínů

Jablka jsou vůbec nejoblíbenějším ovocem. Možná za to může jejich snadná dostupnost i skromná krása. Především ale sladká chuť, která je navíc doslova nabitá vitamíny. Jablka totiž obsahují především karoten a vitamín C, ale také vápník, hořčík, draslík, fosfor a železo. Mají i dostatek vlákniny a nenasycených mastných kyselin. Jablka by se přitom měla jíst celá, protože právě jejich slupka obsahuje nejvíce cenných látek. Celý plod je přitom z 83% tvořen vodou, takže pravidelná konzumace jablek pomáhá tělo udržovat hydratované.

Další léčivé účinky jablek

Jablka pomáhají posilovat imunitu a jejich konzumací se zmírňuje i stres. Jablka pozitivně působí také na kardiovaskulární systém a navíc i snižují hladinu cholesterolu. Podílí se rovněž na detoxikaci organismu a pomáhají i s trávením. Jejich konzumace se doporučuje i při nachlazení.

Využití jablek v kuchyni

Ideální samozřejmě je konzumovat jablka jen tak. Použít je ale můžete také do ovocných salátů. Připravit se z nich dá i lahodný džem nebo kompot. Z jablek se navíc dělají i nápoje jako džusy nebo mošty. Jedná se také o hojně používanou surovinu do sladkých a ne právě dietních pokrmů. Velmi ceněný je rovněž jablečný ocet, který má celou řadu blahodárných účinků na naše zdraví. Důležité přitom je, že i přes kyselou chuť působí zásaditě.

Při konzumování jablek pamatuje ovšem na to, že jablka, která nejsou z ekologického zemědělství, je třeba důkladně omýt, případně zcela zbavit slupky. Opět se tedy ukazuje, že ideální je pěstovat si jablka přímo na zahrádce.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.
 • 20. 11. 2018 Pečení vánočního cukroví Pečení vánočního cukroví
  Dnes se vydáme na procházku do minulosti a zjistíme, proč a jaké vánoční cukroví se vlastně peklo. A protože se pomalu blíží advent, poradíme vám, na jakou dobu si naplánovat pečení jednotlivých...
 • 15. 11. 2018 Vánoce v přírodním stylu Vánoce v přírodním stylu
  Pro toho, kdo nechce mít Vánoce v samém lesku, třpytu a křiklavých barvách, je tu možnost vyzdobit si vánoční domov v přírodním stylu. Milujete přírodní materiály a smysl pro fantazii...
 • 15. 11. 2018 Kouzlo minimalistického stylu bydlení Kouzlo minimalistického stylu bydlení
  Minimalistické bydlení se vyznačuje vzdušností, světlostí a střídmostí. Nelibuje si v hromadění kusů nábytku ani bytových doplňků. Je čisté stejně tak, jako by měla být čistá naše mysl. Jak...
 • 15. 11. 2018 Optické zvětšení bytu Optické zvětšení bytu
  Kdo by nechtěl prostorné bydlení, ve kterém najde své místo vše, čeho je k našemu životu zapotřebí? Pokud však nemáme takové možnosti, můžeme si ke zvětšení bytu dopomoci alespoň opticky.
 • 13. 11. 2018 Léčivé domácí produkty z rýmovníku Léčivé domácí produkty z rýmovníku
  Rýmovník se v poslední době stává velice oblíbenou bylinou. Přírodním způsobem totiž spolehlivě nahradí všemožné léky proti nachlazení. Jak si připravit léčivé domácí produkty...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací