Náš TIP
Léčivé účinky kopřivy

Většina z nás asi nemá s kopřivami ty nejlepší zkušenosti. Ne nadarmo se však říká, že když vás kopřivy popálí, budete zdraví. Jaké jsou vlastně léčivé účinky kopřivy?

Kouzelná léčivka

Kopřiva roste po celém světě v podobě různých druhů. Slouží jako potrava i lék. Kdysi se její vlákna používala na výrobu tkaniny, která byla stejně pevná a kvalitní jako len nebo konopí. Kopřiva není plevel, ale všelék pro všechny věkové skupiny. Roste skoro všude a i když pálí, dokáže vyléčit celou řadu našich neduhů.

Tato kouzelná léčivka obsahuje zejména aminokyseliny, sacharidy, třísloviny, flavonoidy, karotenoidy, železo, vápník, draslík, vitamín A, B a C, minerály a další vzácné látky. Pro léčbu různých zdravotních problémů se využívají květy, listy, oddenek, nať i kořen.

Léčivé účinky kopřivy

Kopřiva dokáže léčit celou řadu zdravotních obtíží. A tak například pomáhá proti revmatismu, artritidě, zánětům šlach a bolestem kloubů. V případě dny se také tělo díky kopřivě dokáže zbavit kyseliny močové v kloubech. Kopřiva rovněž ulevuje alergií, zánětů a senné rýmy. Čistí krev, snižuje hodnotu cukru v krvi, hodí se při léčbě cukrovky a chudokrevnosti. Výborná je také na močové cesty, rozpouští ledvinové kameny. Snižuje tlak a má i dobrý vliv na žaludek a vředy. Pomáhá rovněž proti zánětům dásní.

Kopřiva pomáhá také ženám proti únavě, dává do pořádku hormonální systém, zlepšuje menstruaci, snižuje krvácení a zlepšuje i menopauzu. Kopřiva rovněž dodává tělu potřebnou energii. Skvělá je také na pokožku a na vlasy. Pomáhá rovněž zlepšovat funkci sleziny, slinivky a štítné žlázy. Kopřiva se také řadí mezi přírodní homeopatika a rovněž pomáhá vyvolávat pocity štěstí a spokojenosti.

Při užívání produktů z kopřivy je však třeba pamatovat na to, že kopřiva na sebe váže vodu a ta odchází z těla ven. Doporučuje se tedy zvýšit v době detoxu kopřivou přísun tekutin a také přísun draslíku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací