Náš TIP
Léčivé účinky kopřivy

Většina z nás asi nemá s kopřivami ty nejlepší zkušenosti. Ne nadarmo se však říká, že když vás kopřivy popálí, budete zdraví. Jaké jsou vlastně léčivé účinky kopřivy?

Kouzelná léčivka

Kopřiva roste po celém světě v podobě různých druhů. Slouží jako potrava i lék. Kdysi se její vlákna používala na výrobu tkaniny, která byla stejně pevná a kvalitní jako len nebo konopí. Kopřiva není plevel, ale všelék pro všechny věkové skupiny. Roste skoro všude a i když pálí, dokáže vyléčit celou řadu našich neduhů.

Tato kouzelná léčivka obsahuje zejména aminokyseliny, sacharidy, třísloviny, flavonoidy, karotenoidy, železo, vápník, draslík, vitamín A, B a C, minerály a další vzácné látky. Pro léčbu různých zdravotních problémů se využívají květy, listy, oddenek, nať i kořen.

Léčivé účinky kopřivy

Kopřiva dokáže léčit celou řadu zdravotních obtíží. A tak například pomáhá proti revmatismu, artritidě, zánětům šlach a bolestem kloubů. V případě dny se také tělo díky kopřivě dokáže zbavit kyseliny močové v kloubech. Kopřiva rovněž ulevuje alergií, zánětů a senné rýmy. Čistí krev, snižuje hodnotu cukru v krvi, hodí se při léčbě cukrovky a chudokrevnosti. Výborná je také na močové cesty, rozpouští ledvinové kameny. Snižuje tlak a má i dobrý vliv na žaludek a vředy. Pomáhá rovněž proti zánětům dásní.

Kopřiva pomáhá také ženám proti únavě, dává do pořádku hormonální systém, zlepšuje menstruaci, snižuje krvácení a zlepšuje i menopauzu. Kopřiva rovněž dodává tělu potřebnou energii. Skvělá je také na pokožku a na vlasy. Pomáhá rovněž zlepšovat funkci sleziny, slinivky a štítné žlázy. Kopřiva se také řadí mezi přírodní homeopatika a rovněž pomáhá vyvolávat pocity štěstí a spokojenosti.

Při užívání produktů z kopřivy je však třeba pamatovat na to, že kopřiva na sebe váže vodu a ta odchází z těla ven. Doporučuje se tedy zvýšit v době detoxu kopřivou přísun tekutin a také přísun draslíku.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

  • 11. 11. 2021 Světlo do koupelny má své zásady, víte jak na něj Světlo do koupelny má své zásady, víte jak na něj
    Koupelna patří mezi místnosti, kde trávíme až překvapivě hodně času. Zároveň je to místo, kam zamíříme před spaním, ale také hned po usnutí. Už jen proto musíme dbát na to, aby byla koupelna...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací