Náš TIP
Návrat toaletních stolků

Toaletní stolky bývaly kdysi nezbytnou součástí každé ložnice. Se zmenšováním těchto relaxačních místností však ztratily na objemu a zdobnosti – a navíc se přesunuly do koupelny. Nyní se ale vrací zpátky v plné parádě.

Půvabný koutek z minulých časů

Takzvaná toaletka dříve patřila k ložnicovému nábytku. Sloužila k odkládání toaletních potřeb a šperků. Právě u ní se žena před odchodem z domu upravovala. Takové toaletky bývaly opravdu luxusní a hojně zdobené. Měly celou řadu zásuvek a jejich součástí bylo i malé či velké zrcadlo. Dáma, která se před toaletkou upravovala, obvykle seděla na neméně luxusním taburetu.

Toaletní stolky zpátky v interiéru

Dnes se toaletní stolky k velké radosti žen opět vrací. Na rozdíl od upravování v koupelně – navíc vestoje, za ranního ruchu a bez denního světla – přinášejí prostor, klid a soukromí. Žena si tak konečně zase jednou může na svém stolku rozložit všechny ty zkrášlovací zázračné prostředky, aniž by někomu překážely. Právě proto se toaletní stolky opět stávají tak žádanými.

Styl toaletních stolků

Ani dnes už tedy není problém sehnat toaletní stolek přesně podle vašich představ. Někdo má přitom to štěstí, že se mu toaletní stolek dochoval třeba na chalupě po babičce. Pak jej stačí jen citlivě zrenovovat a můžete si ihned užívat zkrášlovacích chvilek strávených o samotě. Pokud si toaletní stolek budete kupovat, volte raději ten ve tradičním stylu. Spíše bude evokovat staré dobré časy a vy si doma vytvoříte opravdu romantické zákoutí. Zakoupit si tak můžete renovované kousky nebo povedené repliky. Stejně jako dříve myslí výrobci toaletních stolků i na další jejich využití, proto vám toaletní stolky mohou bezvadně nahradit i psací stůl. V obou případech je třeba se zaměřit také na vhodné osvětlení. To by mělo vaši tvář dobře osvětlit a nevrhat na ni stíny.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

19. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 14. 6. 2019 Kombinace dřeva a kovu v interiéru Kombinace dřeva a kovu v interiéru
  Interiér zařízený vybavením z kovu a ze dřeva dokáže navodit neskutečně osobitý dojem. Ne nadarmo se příjemně doplňuje industriální styl s tím severským. Pokud k tomu navíc...
 • 14. 6. 2019 Pomoc pro zvířata v horkých dnech Pomoc pro zvířata v horkých dnech
  Podobně jako vloni máme i letos co do činění s extrémně horkým a suchým počasím. Zvířata ve volné přírodě, na zahradách i parcích tak potřebují pomoc člověka.
 • 9. 6. 2019 Tipy do malé zahrady Tipy do malé zahrady
  Každý nemá to štěstí, aby si mohl užívat velké plochy zahrady a nemusel tolik řešit šetření s jejím prostorem. Pro majitele opravdu malých zahrad jsou tu naše tipy, díky nimž se dozvíte,...
 • 25. 5. 2019 Ten správný plážový slunečník Ten správný plážový slunečník
  Brzy už nastane koupací a opalovací sezóna. Dříve než se rozjedete za hranice užívat si pohody u moře, je třeba vybrat si ten správný plážový slunečník.
 • 25. 5. 2019 Plážové deky pro letošní sezónu Plážové deky pro letošní sezónu
  Léto se pomalu, ale jistě blíží. Brzy už začne koupací sezóna, a zatímco někteří ji stráví v tuzemsku, jiní se vydají do zahraničí. Ať už patříte do kterékoli skupiny, už jste si pořídili...
 • 22. 5. 2019 Útulný a reprezentativní obývací pokoj Útulný a reprezentativní obývací pokoj
  Ne vždy se v interiérech snoubí útulnost s reprezentativností. S našimi pravidly však budete mít i vy překrásný obývací pokoj, ve kterém se budete cítit příjemně – i...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací