Náš TIP
Návrat toaletních stolků

Toaletní stolky bývaly kdysi nezbytnou součástí každé ložnice. Se zmenšováním těchto relaxačních místností však ztratily na objemu a zdobnosti – a navíc se přesunuly do koupelny. Nyní se ale vrací zpátky v plné parádě.

Půvabný koutek z minulých časů

Takzvaná toaletka dříve patřila k ložnicovému nábytku. Sloužila k odkládání toaletních potřeb a šperků. Právě u ní se žena před odchodem z domu upravovala. Takové toaletky bývaly opravdu luxusní a hojně zdobené. Měly celou řadu zásuvek a jejich součástí bylo i malé či velké zrcadlo. Dáma, která se před toaletkou upravovala, obvykle seděla na neméně luxusním taburetu.

Toaletní stolky zpátky v interiéru

Dnes se toaletní stolky k velké radosti žen opět vrací. Na rozdíl od upravování v koupelně – navíc vestoje, za ranního ruchu a bez denního světla – přinášejí prostor, klid a soukromí. Žena si tak konečně zase jednou může na svém stolku rozložit všechny ty zkrášlovací zázračné prostředky, aniž by někomu překážely. Právě proto se toaletní stolky opět stávají tak žádanými.

Styl toaletních stolků

Ani dnes už tedy není problém sehnat toaletní stolek přesně podle vašich představ. Někdo má přitom to štěstí, že se mu toaletní stolek dochoval třeba na chalupě po babičce. Pak jej stačí jen citlivě zrenovovat a můžete si ihned užívat zkrášlovacích chvilek strávených o samotě. Pokud si toaletní stolek budete kupovat, volte raději ten ve tradičním stylu. Spíše bude evokovat staré dobré časy a vy si doma vytvoříte opravdu romantické zákoutí. Zakoupit si tak můžete renovované kousky nebo povedené repliky. Stejně jako dříve myslí výrobci toaletních stolků i na další jejich využití, proto vám toaletní stolky mohou bezvadně nahradit i psací stůl. V obou případech je třeba se zaměřit také na vhodné osvětlení. To by mělo vaši tvář dobře osvětlit a nevrhat na ni stíny.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

19. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací