Náš TIP
Péče o balkónové květiny

Za balkóny obsypanými květy kolikrát stojí opravdu důsledná péče. Pokud už nechcete sousedům závidět balkóny a okna plná květin, zaměřte se na to, jestli o své balkónové květiny správně pečujete.

Kvalitní truhlíky a květináče

Důležitým faktorem pro zdravý vývoj balkónových květin jsou truhlíky a květináče. Ať už zvolíte klasické nebo samozavlažovací, vybírejte ty opravdu kvalitní. Samozavlažovací truhlíky tak musí být opatřeny otvorem, ze kterého odtéká přebytečná voda. Pokud by v truhlíku zůstala, květiny by začaly uhnívat. O zálivku je však v případě samozavlažovacích truhlíků postaráno. Voda totiž přes tkaninové knoty vzlíná do zeminy, odkud ji podle potřeby čerpají květiny. V takovém truhlíku by také měla být kvalitní drenáž. K pěstování květin jsou přitom vhodnější světlejší barvy truhlíků. Tmavá barva truhlíků a květináčů totiž může v horkém létě do značné míry zvyšovat odpar vody.

Správná výsadba

Důležitý je také způsob výsadby. Rostliny by měly být do půdy v truhlících či květináčích vysazeny po kořenový krček, takže na rozhraní stonků a kořenů. V půdě by měly být dobře upěchovány. Pamatujeme na to, že vysazujeme výhradně zdravé rostliny. Pokud jsou čímkoliv napadeny, vyhazujeme je, aby nám nenakazily okolní rostliny. I když se nám zemina zdá vlhká, dopřáváme čerstvě vysazeným balkónovým květinám pravidelnou zálivku. To platí také pro rostliny v samozavlažovacích truhlících. Ty musíme v prvních týdnech zalévat tradičním způsobem shora, než si vytvoří větší kořenový systém. Půda v těchto truhlících navíc ještě nemá vytvořené póry, kterými bude později voda vzlínat ke kořenům.

Výživná půda

Při výsadbě musíme dbát i na to, že každá skupina rostlin potřebuje odlišný substrát. To samé platí také pro hnojivo. Roztoky je třeba vytvářet přesně podle návodu, jinak se může stát, že rostlinám spíše uškodíme. Pro zdárný růst a kvetení rostlin je také třeba odstraňovat poškozené části a odkvetlé květy. Jen tak bude mít rostlina dost síly a prostoru pro opakované kvetení.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay)

23. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací