Náš TIP
Péče o květiny v závěsných květináčích a okenních truhlících

Hledáte ideální květináče do zimních zahrad, na pergoly, terasy i do bytů? Vsaďte na závěsné květináče, které poslouží zejména převislým kráskám.

Bezpečné připevnění závěsného květináče

Pokud přemýšlíte, kam takový květináč pověsit, zvažte především bezpečnost. Takový květináč plný rostlin a zeminy je přece jen značně těžký. K připevnění zvolte dostatečně velké držáky na zeď a pevně je pomocí hmoždinek a dlouhých vrutů přišroubujte k cihlové zdi. Zapomeňte tedy na dosti nebezpečné šroubování držáků do malty či omítky.

Prostor pro převislé květiny

Květináče by neměly viset v průvanu. Slušet jim bude místo, kde nebudou působit rušivě. Vyplatí se rovněž pamatovat na to, že převislé rostliny se budou časem víc a víc rozrůstat, a tak nezavěšujte květináč příliš nízko. Neměl by ale být ani příliš vysoko, a to kvůli snadnému zalévání.

Praktické okenní truhlíky

Obdobná pravidla platí také pro okenní truhlíky. Proto abyste si jimi mohli zkrášlit parapet, musí být pro ně dostatečně pevný, aby jejich hmotnost vůbec unesl. V tomto případě se tak na místo těžkých terakotových či kamenných truhlíků doporučují lehké truhlíky ze dřeva či z plastu.

Takové praktické truhlíky můžete pak naplnit jen lehkým substrátem s polystyrenovými kuličkami, ze kterého na dně vytvoříte drenážní vrstvu. Drenážní otvory v truhlíku nejsou nezbytné v tom případě, že jeho dno vyložíte silnou vrstvou hrubšího štěrku nebo keramzitu. Díky těmto vychytávkám nebudou rostliny trpět přemokřením.

Bohatě zaplněné květinami

Závěsné květináče i truhlíky vypadají pěkně, až kdy jsou zcela zaplněné květinami. Objeví-li se vám v květináčích mezery, zaplňte je. Po tom co budete mít závěsné květináče plně osázené, postavte je napřed na pár dní do stinné místnosti, ve které nehrozí průvan. Počkejte, až se dobře ujmou, a pak až je zavěšte na vámi zvolené místo.

Zálivka, hnojení, ochrana před škůdci

Květiny v závěsných květináčích bude třeba zalévat i dvakrát denně. Dělejte tak ráno nebo večer, nikdy ale ne za plného slunce. Rostliny rovněž pravidelně zbavujte odkvetlých květů – prodloužíte jim tak celkově dobu kvetení.

Také hnojení je v tomto případě nutnost. Použijte buď tekuté hnojivo nebo listové. V horkých letních dnech se také doporučuje rostliny v květináčích zlehka osvěžovat vodou, aby se předešlo možnému napadení sviluškami.

 

 

27. 05. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací