Náš TIP
Pergola a popínavé rostliny

Díky popínavým rostlinám si dokonale zkrášlíte nejen pergolu, ale také celou zahradu. Tahle nerozlučná dvojka vám v okolí domu vytvoří kouzelný koutek s nádechem romantiky.

Dokonalá symbióza

Pergola je pěkným i praktickým doplňkem každého domu. Pokud je dostatečně stabilní a třeba i částečně krytá, můžete se pod ní schovat před deštěm i příliš prudkým sluncem. Je mnohem romantičtější volbou než slunečník, za což může zejména možnost nechat ji obrůst vhodnými popínavými rostlinami. Celek pak funguje jako takový naprosto přírodní slunečník, který vás navíc potěší i příjemnou vůní.

Popínavky na pergolu

Stabilita pergoly je důležitá také pro rostliny, které, jakmile se rozrostou, stále musí bez problémů unést. Pokud je pergola opravdu bytelná, vytvořte v její blízkosti záhon s kvalitní zeminou. Do něj pak vysazujte vhodné pnoucí rostliny či keře. Dbejte přitom na fakt, že každá rostlina potřebuje trochu jiné místo a pěstební podmínky. Vyberte tedy ty, které mají podobné nároky na pěstování. Musíte ovšem počítat s tím, že než se pergola obsype květy, bude to nějakou dobu trvat. Přesto však existují rostliny, které pergolu ovinou a zasypají květy i během jednoho léta. K těm patří zejména hrachor, řeřicha nebo fazol šarlatový. Jinak mezi stálice na pergole patří například réva nebo vistárie, opravdu nádherný pohled pak zaručí pnoucí růže.

Pergola v plném květu

Pro pergolu v plném květu je zapotřebí dostatečné hloubky pro výsadbu rostlin a také kvalitní zemina obohacená o kompost. Většině rostlin udělá dobře také slunečné stanoviště a pravidelná zálivka. Předtím, než rostlina doroste do výšky střechy, je také třeba, aby se vyrašená očka na kmínku rostliny vyslepila, a ponechaly se tak jen horní výhonky. Když pak rostlina doroste do požadované výšky, je důležité ponechat na ní více oček.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest, Homestratosphere)

22. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací