Náš TIP
Podzimní půvab loubinců

Právě v těchto časech získávají zahrady kouzelný podzimní ráz. Zaujmou v nich nejen kvetoucí astry, jiřiny nebo chryzantémy, ale také popínavé rostliny, jejichž listy se začínají barvit do červena. Na první pohled tak zaujme především podzimní půvab loubinců.

Loubince v parku i v zahradě

Barevně proměnlivé loubince nadělají parádu v parku i v zahradě. Sluší jim to třeba v kombinaci se stálezeleným břečťanem. Na rozdíl od něj však si však loubince daleko více užívají přísunu slunečních paprsků. Vysazujte je tedy výhradně na světlé místo.

Loubince můžete nechat pnout přímo po zídce a nebo je můžete vysadit podél plotu. Loubince navíc velmi úspěšně přepadají i na venkovní stranu. Pokud je navíc v blízkosti vzrostlý strom, jehož koruna se s podzimem začne barvit dočervena, je o kouzelnou podívanou postaráno. Loubince přitom můžete pěstovat i v nádobách na balkoně.

Loubinec popínavý

Loubinec popínavý (Parthenocissus inserta) neboli psí víno se vyšplhá třeba i do koruny stromu. Pnout ho můžete nechat také po pergolách či altánech. Půvabně přizdobí i treláže a další zahradní předěly. Jeho bujného růstu se rovněž využívá při potřebě zakrytí nevzhledných míst v zahradě. Vzhledem k tomu, že však nedokáže šplhat bez opory, je zapotřebí jej v mládí ke konstrukci vyvazovat.

Loubinec trojlaločný

Loubinec trojlaločný (Parthencissus tricuspidata) se využívá hlavně k pokrytí rozsáhlých, především hladkých ploch. Listy loubince trojlaločného jsou výrazně lesklé a na podzim se zbarvují dočervena. Loubinec trojlaločný přitom výborně pokrývá také kolmé stěny. K nejčastěji pěstovaným kultivarům patří Veitchii.

Loubinec pětilistý

Loubinec pětilistý (Parthenocissus quinquefolia) se u nás pěstuje méně často. Jeho dřevitá liána se dokáže pnout až neskutečných 30 metrů vysoko.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 4. 2019 Rozkvetlé pařezy Rozkvetlé pařezy
  Staré a trouchnivějící pařezy zahradě zrovna nepřidají na kráse. Co je takhle osadit a vdechnout jim tím nový život?
 • 7. 4. 2019 Pravý čas pro výsev velikonočního osení Pravý čas pro výsev velikonočního osení
  Co by to bylo za Velikonoce bez čerstvě zeleného osení? Symbolizuje probouzející přírodu a přinese nám tak domů svěží dotek jara. Krásně v něm vypadají jak barvená vajíčka, tak zápichy a...
 • 6. 4. 2019 Trendy výrazných kuchyní Trendy výrazných kuchyní
  Ty tam jsou časy čistě bílých kuchyní. Nejen díky tolik oblíbenému propojení kuchyní a jídelen s obývacím pokojem se i do kuchyně dostávají výrazné barvy. Aktuálním trendům tak vévodí...
 • 6. 4. 2019 Výsev květin v dubnu Výsev květin v dubnu
  Právě v dubnu nastává období pro výsev a výsadbu celé řady letniček a trvalek. Druhá polovina dubna je přitom ideální dobou pro výsev tolik oblíbených letničkových směsí.
 • 5. 4. 2019 Bydlení v rustikálním stylu Bydlení v rustikálním stylu
  Rustikální styl v sobě nese neobyčejně přitažlivé kouzlo anglického či francouzského venkova. Je jemný, domácký a romantický. Pokud jste i vy zatoužili po proměně domova v rustikálním...
 • 4. 4. 2019 Nápadité velikonoční věnce Nápadité velikonoční věnce
  Jarní paprsky sílí, příroda se probouzí a za chvíli nám na dveře zaklepou Velikonoce. Už teď nám tak nastává období tvůrčích příprav, díky kterým si pak doma vykouzlíme kouzelně jarní zátiší. A...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací