Náš TIP
Podzimní půvab loubinců

Právě v těchto časech získávají zahrady kouzelný podzimní ráz. Zaujmou v nich nejen kvetoucí astry, jiřiny nebo chryzantémy, ale také popínavé rostliny, jejichž listy se začínají barvit do červena. Na první pohled tak zaujme především podzimní půvab loubinců.

Loubince v parku i v zahradě

Barevně proměnlivé loubince nadělají parádu v parku i v zahradě. Sluší jim to třeba v kombinaci se stálezeleným břečťanem. Na rozdíl od něj však si však loubince daleko více užívají přísunu slunečních paprsků. Vysazujte je tedy výhradně na světlé místo.

Loubince můžete nechat pnout přímo po zídce a nebo je můžete vysadit podél plotu. Loubince navíc velmi úspěšně přepadají i na venkovní stranu. Pokud je navíc v blízkosti vzrostlý strom, jehož koruna se s podzimem začne barvit dočervena, je o kouzelnou podívanou postaráno. Loubince přitom můžete pěstovat i v nádobách na balkoně.

Loubinec popínavý

Loubinec popínavý (Parthenocissus inserta) neboli psí víno se vyšplhá třeba i do koruny stromu. Pnout ho můžete nechat také po pergolách či altánech. Půvabně přizdobí i treláže a další zahradní předěly. Jeho bujného růstu se rovněž využívá při potřebě zakrytí nevzhledných míst v zahradě. Vzhledem k tomu, že však nedokáže šplhat bez opory, je zapotřebí jej v mládí ke konstrukci vyvazovat.

Loubinec trojlaločný

Loubinec trojlaločný (Parthencissus tricuspidata) se využívá hlavně k pokrytí rozsáhlých, především hladkých ploch. Listy loubince trojlaločného jsou výrazně lesklé a na podzim se zbarvují dočervena. Loubinec trojlaločný přitom výborně pokrývá také kolmé stěny. K nejčastěji pěstovaným kultivarům patří Veitchii.

Loubinec pětilistý

Loubinec pětilistý (Parthenocissus quinquefolia) se u nás pěstuje méně často. Jeho dřevitá liána se dokáže pnout až neskutečných 30 metrů vysoko.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu I Předvánoční úklid beze stresu I
  Advent se nezadržitelně blíží a s ním i pečení vánočního cukroví a úklid celého bytu či domu. Jak zvládnout uklízení před nejkrásnějšími svátky v roce v pohodě a beze stresu?
 • 20. 11. 2018 Pečení vánočního cukroví Pečení vánočního cukroví
  Dnes se vydáme na procházku do minulosti a zjistíme, proč a jaké vánoční cukroví se vlastně peklo. A protože se pomalu blíží advent, poradíme vám, na jakou dobu si naplánovat pečení jednotlivých...
 • 15. 11. 2018 Optické zvětšení bytu Optické zvětšení bytu
  Kdo by nechtěl prostorné bydlení, ve kterém najde své místo vše, čeho je k našemu životu zapotřebí? Pokud však nemáme takové možnosti, můžeme si ke zvětšení bytu dopomoci alespoň opticky.
 • 14. 11. 2018 Hrušky v kuchyni Hrušky v kuchyni
  Mnozí z nás se letos dočkali bohaté úrody hrušek. Chutnají skvěle jen tak samotné, ale připravit si z nich můžeme i celou řadu výborných pochutin.
 • 13. 11. 2018 Léčivé domácí produkty z rýmovníku Léčivé domácí produkty z rýmovníku
  Rýmovník se v poslední době stává velice oblíbenou bylinou. Přírodním způsobem totiž spolehlivě nahradí všemožné léky proti nachlazení. Jak si připravit léčivé domácí produkty...
 • 10. 11. 2018 Ručně vyráběné vánoční ozdoby Ručně vyráběné vánoční ozdoby
  Vánoce už zase klepou na dveře, a proto je nejvyšší čas začít přemýšlet o tom, v jakém duchu se u nás doma letos ponesou. Budou blyštivé a jako z obchodního domu? Nebo budou vonět...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací