Náš TIP
Podzimní půvab loubinců

Právě v těchto časech získávají zahrady kouzelný podzimní ráz. Zaujmou v nich nejen kvetoucí astry, jiřiny nebo chryzantémy, ale také popínavé rostliny, jejichž listy se začínají barvit do červena. Na první pohled tak zaujme především podzimní půvab loubinců.

Loubince v parku i v zahradě

Barevně proměnlivé loubince nadělají parádu v parku i v zahradě. Sluší jim to třeba v kombinaci se stálezeleným břečťanem. Na rozdíl od něj však si však loubince daleko více užívají přísunu slunečních paprsků. Vysazujte je tedy výhradně na světlé místo.

Loubince můžete nechat pnout přímo po zídce a nebo je můžete vysadit podél plotu. Loubince navíc velmi úspěšně přepadají i na venkovní stranu. Pokud je navíc v blízkosti vzrostlý strom, jehož koruna se s podzimem začne barvit dočervena, je o kouzelnou podívanou postaráno. Loubince přitom můžete pěstovat i v nádobách na balkoně.

Loubinec popínavý

Loubinec popínavý (Parthenocissus inserta) neboli psí víno se vyšplhá třeba i do koruny stromu. Pnout ho můžete nechat také po pergolách či altánech. Půvabně přizdobí i treláže a další zahradní předěly. Jeho bujného růstu se rovněž využívá při potřebě zakrytí nevzhledných míst v zahradě. Vzhledem k tomu, že však nedokáže šplhat bez opory, je zapotřebí jej v mládí ke konstrukci vyvazovat.

Loubinec trojlaločný

Loubinec trojlaločný (Parthencissus tricuspidata) se využívá hlavně k pokrytí rozsáhlých, především hladkých ploch. Listy loubince trojlaločného jsou výrazně lesklé a na podzim se zbarvují dočervena. Loubinec trojlaločný přitom výborně pokrývá také kolmé stěny. K nejčastěji pěstovaným kultivarům patří Veitchii.

Loubinec pětilistý

Loubinec pětilistý (Parthenocissus quinquefolia) se u nás pěstuje méně často. Jeho dřevitá liána se dokáže pnout až neskutečných 30 metrů vysoko.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací