Náš TIP
Podzimní trendy kusových koberců

Obzvlášť s nadcházející zimou se doma rádi pořádně zahřejeme. Dopomoci nám k tomu může i kusový koberec, který zabrání pronikání chladu od podlahy a navíc i působivě zútulní celý interiér. Jaké jsou podzimní trendy kusových koberců pro tuto sezónu a proč je třeba popřemýšlet nad jejich začleněním do interiéru?

Výhody kusových koberců

Takový vhodně zvolený kusový koberec dokáže především příjemně prohřát a oživit vybranou místnost v interiéru. Může se však stát i velice originálním doplňkem u vás doma a umí také chytře a nenásilně oddělit jednotlivé prostory. Rozložit si jej tak můžete například v dětském hracím koutku, u křesla poblíž knihovny, před pohovkou u televize nebo v ložnici. Nejenže vám bude teplo od nohou, ale ještě svému relaxačnímu koutku dodáte špetku originality a útulna.

Další nespornou výhodou kusového koberce přitom je jeho snadná manipulace. Jakmile vás na jednom místě omrzí, můžete ho přesouvat mnohem lépe než klasický celoplošný koberec. A nebo ho můžete smotat , uklidit a vyměnit za jiný kusový koberec, na který máte v danou sezónu náladu. S kusovým kobercem je zkrátka všechno mnohem barevnější a jednodušší!

Podzimní trendy kusových koberců

Hitem letošního podzimu jsou kusové koberce v barvě modré, tmavě zelené, hnědé, žlutooranžové a bordó. A ani moderní design nezůstává pozadu. In jsou především geometrické vzory. Oblíbené jsou jak koberce s nízkým vlasem, tak ty huňaté. A čím dál tím žádanější jsou také textilie z ovčí vlny. Do rustikálně zařízených domovů se pak hodí ručně zdobené koberce nebo koberce skládané z koláží různobarevných tkanin. Pro milovníky exotiky jsou k dispozici také svůdné orientální koberce.

Koberce mívají většinou klasický obdélníkový tvar, do popředí se ale víc než kdy jindy dostávají také koberce ve tvaru kruhu. Správný kusový koberec má pak na spodní straně chytrou protiskluzovou vrstvu, která přijde vhod především v domácnosti s malými dětmi.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

09. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací