Náš TIP
Posezení v romantickém zátiší zahrady

V teplých dnech láká o to více zahrádka k posezení. Pod stromy, v blízkosti zarostlé zídky či u zahradního jezírka. Kvalitní posezení by tak mělo jít ruku v ruce s působivým výhledem do zahrádky.

Kouzlo venkovských zahrad

Nejpůsobivější romantická zátiší vznikají v malebných venkovských zahrádkách. Posezení v nich vytvořených vévodí kulatý stůl a pár židliček nebo křesílek ze dřeva či ratanu. Půvabný venkovský dojem pomáhají dotvořit sedací potahy s květinovými vzory a romantický, snadno udržovatelný ubrus v podobném tónu.

Takové posezení mívá výhled na stromy, které jsou na jaře obsypané bílými nebo růžovými květy, na podzim na nich voní jablka či hrušky. Stromy jsou o něco dál od stolku a židliček, aby sedící nerušily padající květy, listí nebo hmyz. Kolem posezení se po zídce nebo pergole mohou vinout spanilé popínavé růže, clematis nebo přísavník, který se na podzim barví dočervena.

Vůně oběda pod širým nebem

Zahradní posezení vyzývá k obědům pod širým nebem, na plném slunci i ve stínu. Dává nám neobyčejnou možnost sepětí s přírodou. Pokud je pokrm dotvořený dary ze zahrádky, chutná mnohem lépe.

V blízkosti stromů se můžete posadit se sklenkou vína, s knížkou nebo odpolední kávou. Můžete si užívat klidu a pohody, kterou příroda nešetří. Posezení v romantickém zahradním zátiší pohladí na duši a je to jedna z věcí, které lidé z bytovek těm z domků se zahradou tolik závidí. To osvěžení, ten klid a svobodu...

Kouzlo romantických prvků v zahradě

Statický klid sem tam naruší houpačka, vesele natřená, barevná a skýtající možnost zábavy nejen pro nejmenší. Může to být lavičková nebo síťová houpačka, na které se příjemně čte, zatímco chytáte bronz, ale může to být také houpací závěsné křeslo.

Oblíbená jsou romantická posezení přímo u domu, kde máme blízko dovnitř, ale také můžeme lépe pozorovat dění před ním. Soukromí a ticho naopak slibují klidnější zákoutí ukrytá v zahradě.

Pokud slunce pálí přespříliš, utíkáme z rozžhavené terasy do zahrady pod koruny vstřícných stromů. Jakmile se spustí liják a nám se nechce do domu, můžeme si užít romantickou chvilku s deštěm dopadajícím na střechu proskleného altánu.

Vřelá náruč pro naši mysl

Pokud půjdeme v krůčejích naší fantazie a poznáme dobře požadavky jednotlivých rostlin, dáme na zahrádce vzniknout hned několika působivým romantických zátiším. Budeme v nich ukryti před celým světem – se svou odpolední kávou, rozečtenou knihou i zklidněnou myslí...

 

Máte na zahrádce nějaké krásné romantické zátiší svádějící k posezení? Napište nám o něm na náš Facebook.

14. 08. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací