Náš TIP
Poslové jara v květináčích

Už v měsíci únoru se mnohá květinářství plní prvními posly jara. Domů si tak v květináčích můžete přinést především petrklíče, hyacinty, narcisy či tulipány. Jak o tyto rostliny pečovat, aby zdárně prospívaly?

Správný výběr jarní květiny

Pro správný vývoj rostliny u vás doma je zásadní její stav při koupi. Vybírejte si tak výhradně vitální rostliny a neberte ty s bílým povlakem na substrátu. Ke koupi jsou ideální rostliny s velkým množstvím poupat a silných listů. Nekupujte ani rostliny, které mají na listech šedé nebo hnědé skvrny.

Prostředí pro pěstování

Doma pak koupeným poslům jara připravte ty správné pěstební podmínky. Rostlinu umístěte na světlé místo, nikoliv však na přímé slunce. Dlouhou dobu kvetení přitom zajistí umístění rostliny do chladu, teplota by se tak měla pohybovat mezi 10 až 16°C. Jarním květinám se nejlépe bude dařit třeba na chodbě nebo na parapetu nevytápěného pokoje. Pokud se rostliny začnou příliš vytahovat do výšky, uberte zálivku a konvičku vyměňte za citlivý rozprašovač. Jarní květiny by měly být pravidelně zalévány, přelití by však mohlo způsobit uhynutí kořenů.

Načerpání nové energie

Po odkvětu začnou jarním rostlinám žloutnout listy. Tehdy je přestaňte zalévat, čímž dojde k jejich zatažení. Až se rostliny docela zatáhnou, vyndejte jejich cibule z květináče a zeminu vysypte. Cibule poté skladujte na suchém a temném místě.

Na konci léta pak tyto cibuloviny vysaďte do zahrady. To rychleným květinám pomáhá načerpat novou sílu pro další kvetení. Pobyt v květináči totiž rostlinu značně oslabí a nemusela by pak znovu kvést. Na rok či dva se tak rychlené rostliny nechávají v zahradě, aby načerpaly novou energii na další kvetení a dělaly nám radost přímo u nás doma.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

20. 02. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací