Náš TIP
Posviťte si v kuchyni (nejen) na vaření!

Právě v kuchyni bychom měli mít co nejlepší možné osvětlení, a to nejen z bezpečnostních důvodů. Nejenže při vaření pracujeme s nožem, ale potřebujeme také kontrolovat čerstvost jednotlivých surovin. Nikdo navíc nechce při přípravě jídla mžourat oči a ničit si zrak. Jaké osvětlení se do kuchyně hodí nejlépe?

Více světel v kuchyni

Na rozdíl od jiných pokojů nám v kuchyni nebude stačit jen centrální světlo. Protože kuchyni nejlépe využijeme, když v ní bez problémů vidíme, je třeba mít v ní hned několik osvětlení. Kvalitní osvětlení vám navíc zajistí ergonomickou i designovou rovnováhu. Pokud si k centrálnímu světlu vyberete do kuchyně ještě další svítidla, dodáte kuchyni elegantní šmrnc a ještě ji doplníte o působivé světelné dekorace. Vybírat tak můžete mezi různými typy lampiček, lustrů, bodovek, ale světelných pásků s LED diodami, které nyní zažívají svůj boom. Právě tyto pásky vám pomohou spolehlivě a moderně osvětlit pracovní plochu kuchyňské linky.

Správná volba osvětlení

Při osvětlování kuchyně byste měli dbát na to, co je pro vás nejpříjemnější. Zraku tak škodí jak přílišná intenzita světel, tak ta nedostatečná. To samé platí v případě, že byste v kuchyni měli jen jedno obrovské centrální světlo. Došlo by totiž k tomu, že jedna část kuchyně by byla přesvícená a druhá zase tmavá. Správná intenzita světla je tak důležitá pro celkovou atmosféru vaší kuchyně, ale především pro vaši bezpečnou přípravu jídel. Při práci s potravinami je tak podstatné, aby vám na pracovní ploše nevznikaly stíny.

Správnou volbou osvětlení do kuchyně tak bývá chytré podsvícení dna horních kuchyňských skříněk. K tomu nejlépe slouží halogenová bodová svítidla nebo již zmíněné osvětlení s LED diodami. Na místo pro někoho příliš oslňujících zářivek si pak pracovní plochu můžete nasvítit oblíbenými nerezovými jehlany na dotykové ovládání, které spolehlivě nahrazují klasické bodovky.

Centrální závěsné svítidlo

Pokud máte kuchyň spojenou s jídelnou, nemůže v ní chybět centrální závěsné svítidlo. Žárovka v takovém svítidle by měla být opět zvolena tak, aby vás příliš neoslňovala při jídle. Při výběru také dejte raději přednost mléčné žárovce, která nebude delší než stínidlo.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

17. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací