Náš TIP
Řešíme sucho v zahradě

Nezvyklé sucho sužuje české zahrady už několik let. Jak se z nich poučit a dopřát zahradě vláhu navzdory počasí?

Voda z rybníku nebo pískového lomu

Zima skončila teprve nedávno a i přes vcelku vydatné sněžení dopět došla na řadě míst v České republice voda. Někde už dokonce byl vydán zákaz napouštění bazénů. V některých obcích se ani nesmí zalévat zahrádky. Jak vyřešit takový problém? Dobrým nápadem je využití vody z rybníků. Pokud se k nim nevydáte přímo s čerpadlem, nic vám nehrozí. Vodu si můžete nabrat do kbelíku a pak přelít do větší nádoby. Ještě lépe na tom budete, pokud bydlíte poblíž pískového lomu.

Šetříme vodou

Pokud máme něčeho málo, musíme tím šetřit. A to platí i pro vodu. Jen si vzpomeňte na staré časy, kdy se na prázdniny jezdilo do chatek, kde voda nebyla. Vhod pak přišly kanystry na vodu, která se kolikrát dovážela až z domova. Ve vodě se pak postupně vykoupali všichni členové rodiny. Posloužila také k praní prádla.

Efektivně přitom můžeme využít i dešťovou vodu. Tu by měl nejen v tomto suchém období zadržovat každý správný zahrádkář. Pravidelného deště se sice asi opět nedočkáme, velká sucha budou spíše střídat obávané přívalové deště. Pro tento případ by tak každý zahrádkář měl mít připraveno hned několik sudů, do kterých se dešťová voda zachytí. Posloužit vám může i do země zapuštěná plastová nádrž, do které se zachytí ještě více vody – a přitom se v podzemí nezkazí.

Skladba rostlin

Pokud víte, že vaši zahradu opět čeká vlna sucha, zapomeňte na přehnaně velké výsevní plány. Pěstujte zkrátka jen ty rostliny, které vám dávají obživu a které bez problémů zvládnou delší sucha. Pokud si pěstujete výstavní trávník, buďte ohleduplní a šetřete vodou. Však on se zase brzy vzpamatuje.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay)

21. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací