Náš TIP
Rostliny pro kočku

Vzhledem k tomu, že kočky potřebují mít v jídelníčku i trochu té zeleně, je třeba dopřát jim ty správné rostliny. Jinak se totiž může stát, že vám doma z potřeby očisty trávicího traktu začnou okusovat vaše nejmilejší pokojové květiny. Jaké jsou tedy rostliny pro kočku?

Kočičí tráva

Snad nejznámější rostlinou, která je určena jako zdravotně prospěšná lahůdka pro kočky, je kočičí tráva. Tu seženete v každém zverimexu jako balíček obilí a pěstební hmoty přímo v misce. Kočičí trávu pak můžete začít pěstovat třeba v bytě na parapetu, do několika dní vám bez problémů vzejde. Kočky mají kočičí trávu velmi rády, takže už se nebudete muset strachovat o své pokojové rostliny.

Šáchor

Šáchor je vůbec nejoblíbenější rostlinou pěstovanou právě pro zdravé kočičí žaludky. Šáchor má tvrdý stonek a půvabné listy rostoucí do vějíře, které jsou kočky schopné zlikvidovat během chvilky. Ideální tak je pěstovat doma raději dvě rostlinky šáchoru. Zatímco na jednom kočka hoduje, druhý už se může pomalu vzpamatovávat z jejího předchozího útoku.

Šáchor můžete pěstovat doma a od května i na zahradě. Miluje vlhko, takže ideálním domácím stanovištěm pro něj bude koupelna (s oknem). Ačkoliv potřebuje teplé stanoviště, přímé sluneční paprsky mu dobře nedělají. Vzhledem k tomu, že má šáchor svůj původ v bažinatých oblastech, nevadí mu přelití. Klidně mu tak můžete nechat kořeny ponořené ve vodě. Neprospívá ale v přetopených místnostech, ve kterých mu dopřávejte alespoň pravidelné a vydatné rosení. Pokud začnou šáchoru naopak zasychat listy, odstraňte je, za příznivých podmínek mu vyraší nové.

Šanta kočičí

Šanta kočičí je další oblíbenou rostlinou pro kočku, kterou můžete pěstovat doma. Je však třeba počítat s tím, že tato léčivá rostlina obsahuje nepelakton, který ovlivňuje náladu koček. Takže má na kočky (dle typu jednotlivce) například sedativní nebo naopak afrodiziakální účinky. Jiné kočky zas mohou být po přičichnutí k šantě kočičí agresivní.

Další rostliny pro kočku

Kočkám svědčí i některé druhy pokojových květin, ke kterým patří třeba zelenec. Chutnají jim rovněž bylinky jako meduňka, šalvěj, tymián nebo kozlík lékařský. Kočky mají rády i mladé výhonky obilí (oves a pšenice).

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací