Náš TIP
S magnetickou barvou nástěnkám už odzvonilo!

Magnetická barva nabízí originální řešení, jak umně skloubit výmalbu s nástěnkovou plochou.

K čemu slouží magnetická barva?

Jestliže si doma nebo v práci potrpíte na nástěnky, které vás upozorňují na řadu úkolů a důležitých informací, jsou pro vás magnetické barvy tou pravou volbou pro osvěžení domácnosti či kanceláře. Na rozdíl od všudypřítomných nástěnek totiž působí estetickým a svěžím dojmem, přičemž tak závratně neklesá ani její životnost. Z nudného a nevzhledného koutku nástěnek u pracovního stolu si tak můžete vytvořit moderní a veselou kancelář.

Magnet pro děti

Tady však využití magnetické barvy zdaleka nekončí. Nejvíce totiž zaujme především vaše děti! Jakmile si na stěně dostatečně vyhrají s dětskými magnetkami, mohou si zde vykouzlit magnetickou nástěnku plnou jak vlastních obrázků, tak vašich společných výtvorů. Magnetická stěna tak bude působit jako originální fotoalbum vašeho každodenního rodinného života.

Foto magnetická zeď pro děti

Výmalba magnetickou barvou

A v čem vlastně spočívá to zázračné kouzlo magnetické barvy? Na místo docela obyčejné barvy si totiž vybranou část pokoje můžete vymalovat speciální barvou na stěny s magnetickým účinkem. Tuto barvu, která je vyrobena na bázi materiálu s magnetickými účinky, použijte jako základní nátěr na čistý a zarovnaný podklad. Touto univerzální magnetickou barvou, která se hodí na stěnu i na dřevo, přitom můžete natřít buď klasický rovný prostor, nebo si dle libosti vymalovat nějakou šablonu. Pro naprosto precizní práci bude třeba použít malířské lepicí pásky. Jakmile vám první nátěr magnetické barvy důkladně zaschne, přejděte k aplikaci druhého nátěru toutéž barvou. Vzhledem k tomu, že stěna vymalovaná magnetickou barvou bývá většinou tmavě šedá nebo černá, můžete ji dle vkusu přetřít některou z dekorativních barev. Pod touto závěrečnou vrstvou je však třeba mít rovnou tři nátěry univerzální magnetickou barvou pro její dokonalou účinnost. Abyste byli se všemi nátěry spokojeni, použijte nejlépe speciální válečky typu Flock, které vám i při aplikaci husté magnetické barvy zajistí dokonale hladký povrch.

Foto tabulová stěna v pracovně

Pokud už za sebou máte docela poslední nutný nátěr, můžete už jen v klidu čekat, až zaschne, a těšit se na první hraní s magnety. Nic však neuspěchejte. Zkoušku magnetického povrchu je třeba provést až 24 hodin po zaschnutí poslední vrstvy.

K závěrečnému, dekorativnímu nátěru použijte úplně čistý váleček. Vzhledem k tomu, že se zbytky základní magnetické barvy z válečku velmi těžce smývají, mohli byste si tak zcela zbytečně starým válečkem pokazit následující nátěr.

Při aplikaci dekorativního nátěru novým válečkem si vyberte některou z kvalitních barev dle vámi požadovaného odstínu. Vyzkoušejte tak například barvu SPEKTRA PREMIUM nebo SPEKTRA Extra. Tyto kvalitní barvy vám zaručí, že se výsledný povrch nepoškrábe. Navíc jsou i omyvatelné.

Kouzlo magnetické zdi pro děti i pro dospělé

Jakmile je poslední magnetický nátěr dokonale suchý, přejděte k tolik očekávané zkoušce účinnosti magnetické vrstvy. Tu provedete tak, že se pokusíte na vymalované stěně udržet jedním magnetem 5 listů kancelářského papíru. Pokud se vám to povedlo, můžete si gratulovat. Že ne? Vyzkoušejte jiný magnet. Jestliže je efekt stále stejný, naneste na stěnu opětovný nátěr magnetické barvy pro vyšší účinnost.

Foto dětský pokoj s magnetickou tabulí

Podařilo se vám proměnit část zdi ve veselou magnetickou tabuli? Gratulujeme! Teď už na ní spolu s dětmi můžete směle popustit uzdu své fantazie. Vznikl vám totiž originální a estetický prostor, na kterém se mnohem lépe než na tradiční nástěnce propíchané špendlíky budou vyjímat vaše rodinné radosti i starosti. V příjemné rovnováze!

Ze široké škály magnetických barev si můžete vybrat například na stránkách www.dopler.eu – specializovaná prodejna barvy laky.

Logo DOPLER STUDIO s.r.o.

06. 06. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací