Náš TIP
Samozavlažovací truhlíky to zvládnou za vás!

Chcete mít krásný květinový balkon na chatě či na chalupě? Nebo zkrátka nejste pořád doma? Nevzdávejte se záplav květin na balkonech i okenních parapetech a pořiďte si samozavlažovací truhlíky!

Výběr samozavlažovacího truhlíku

Díky samozavlažovacím truhlíkům budete moci klidně odjet na dovolenou bez obav o své opečovávané květiny. Stejně tak si budete moci osázet balkon i okenní parapety na chatě či chalupě, i když tam dojíždíte a netrávíte tam tak tolik času. Díky těmto speciálním truhlíkům se navíc nestane, že byste květiny přelili. Dokáží totiž chytře šetřit vodou. Takže vám květiny udrží v kondici i v příliš horkém období.

Samozavlažování je hotová věda. Budete s ním spokojeni jen v tom případě, že si vyberete ty správné samozavlažovací truhlíky. Při výběru je tak důležité dbát na provedení systému odvodnění. To proto, aby se nestalo, že když zaprší, květiny zůstanou stát ve vodě. Důležitý je také poměr prostoru pro vodu a zeminu v truhlíku. Ve správném samozavlažovacím truhlíku by tak měl být poměr jedné třetiny vody na dvě třetiny zeminy.

Díky zásobě vody je také třeba pamatovat na to, že samozavlažovací truhlíky jsou daleko těžší než ty klasické. Tomu by pak měly být uzpůsobeny háky a závěsy tak, aby se nestalo, že těžký truhlík neudrží.

Pěstování v samozavlažovacích truhlících

Všechno chce určitý zvyk, navíc každá květina chce i v těchto truhlících něco trochu jiného. Pokud se ale naučíte samozavlažovací truhlíky správně používat a zjistíte, jaké nároky v nich mají jednotlivé květiny, oceníte jejich výhody.

To platí především pro muškáty. Ty nemají rády příliš vlhkou zeminu, takže je lepší nechat je mírně vysušit a až pak je zalít.

Naopak petúnie či surfinie vlhkost v truhlíku ocení a porostou vám ještě mnohem lépe než v klasickém truhlíku. Přesto si ale i tady musíte zvyknout na nový režim zavlažování.

Jakmile zjistíte, jak samozavlažovací truhlíky fungují, a jaké požadavky mají jednotlivé rostliny v nich, budete už si moci v klidu užívat dovolenou. Váš balkon a okenní parapet plný květin se o sebe totiž postará sám.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací