Náš TIP
Spokojená kočka i krásná zahrada

Že to nejde dohromady? S našimi radami vytvoříte kočce na zahradě dostatek prostoru k dovádění, přesto si však své zahradní království zachováte bez vady na kráse. Jak na to? O tom si povíme v našem dnešním článku.

Kočičí návyky v zahradě

Ideální je, pokud máte kočku v zahradě už od kotěte. Jednoduše ji tak například naučíte, na jakém stromě si může brousit drápky a kde je její kočičí toaleta. Pokud už kočku stěží naučíte, aby si brousila drápky o jeden strom, je třeba všechny poškrábané stromy bezprostředně po kočičím útoku ošetřit štěpařským voskem. Kočky jsou také velmi přitahovány vůní čerstvě nasypané mulčovací kůry. Pro menší škody v zahradě, způsobené kočičím hrabáním, je tak dobré mít pod kůrou položenou odolnou textilii.

Proto aby vám kočka neokusovala oblíbené rostliny, je třeba její pozornost soustředit na ty doslova „kočičí“. Kočce tak především na kvalitní trávení dělá dobře celá řada kočičích trav. Kočku tak lze naučit chodit především ke květináčům se speciálně vysázeným šáchorem, šantou kočičí, zelencem či obilím. Dobře jí dělají také bylinky, mezi které patří zejména tymián, meduňka, šalvěj a kozlík lékařský. Vysaďte si jich tedy dost do zásoby.

Zahrada pro kočku

Spolu s těmito rostlinami a stromem určeným výhradně pro kočičí škrábání si už vlastně spoluvytváříte takovou zahradu pro kočku. Kočka se pak sama naučí, kam má chodit. Pokud si udržujete nakrátko střižený trávník, nechte kočce kousek prostoru s volně rostoucí travou, ať ví, kde je její místo. Kousek neposečeného trávníku určitě velmi ráda ocení. Vznikne tak malá kočičí zahrádka, ve které si kočka může okusovat, co chce. Bude mít i kde odpočívat bez toho, že by vám něco ničila.

Kočky se také moc rády vyhřívají na mulčovací kůře v květináčích. V tu chvíli však hrozí, že by v nich vysazenou rostlinu mohly poničit. Koček v květináči se tak důmyslně zbavíte tím, že povrch půdy v květináči vysypete keramzitem, citrusovými slupkami, případně do něj i zapícháte špejle.

Při pracích na zahradě musíte ovšem dbát také na to, abyste kočku neohrozili volně ponechanými zahradními přípravky, například tekutým hnojivem. Veškeré přípravky tak mějte pod dohledem a hned po použití je zase ukliďte.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

22. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací