Náš TIP
STOP špatnému těsnění oken

Zatímco v teplých měsících nepozorujeme žádnou změnu, s přicházející zimou o sobě špatně těsnící okna dávají vědět. Pokud máte pracovní stůl nebo postel v jejich blízkosti, může se pro vás tento problém stát opravdovou nepříjemností. Jak si poradit se špatně těsnícími okny? O tom si povíme v našem dnešním článku.

Neodsouvejte problém špatného těsnění

Jakmile se vrátíte domů ze studených podzimních plískanic, chcete, abyste si alespoň tady konečně užili tepla a pohodlí. Pokud ale zjistíte, že na vás zpod oken táhne, zřejmě vám zamrzne úsměv na tváři. Můžete si pracovní stůl či postel odsunout co nejdále od okna, ale samotný problém tak nevyřešíte. Navíc vám díky špatně těsnícím oknům uniká teplo z místnosti.

Pravidelná údržba oken

Ačkoliv se špatné těsnění dává mnohokrát za vinu plastovým oknům, není to na místě. Možná se o ně a jejich těsnění jen špatně staráme. Plastová okna jsou totiž oblíbená především pro své skvělé tepelně-technické vlastnosti, díky kterým šetří energii a ušetří vás i venkovního hluku. Pokud vám jimi i přesto táhne, je načase okna správně seřídit. Případně se doporučuje i natřít těsnění silikonovou emulzí, díky které prodloužíte oknům jejich životnost. Takové ošetření je však třeba provádět pravidelně. K údržbě oken patří i důsledné promazání kování.

Správné seřízení oken

Seřizování oken byste na podzim měli provádět při vyšších teplotách, abyste lépe dosáhli optimálního nastavení přítlaku rámů a křídel. Prvním krokem, který je důležitý především v případě příliš namáhavého zavírání oken, je seřízení kování imbusovým klíčem číslo 4. Uděláte to tak, že sundáte plastový kryt závěsů a nahoře i dole utáhnete nebo povolíte kování. Je třeba nejprve provést výškové seřízení křídla vůči rámu a až poté seřídit křídla vůči rámu po stranách nahoře i dole. Imbusovým klíčem je třeba seřídit i uzavírací body umístěné po obvodu křídla, čímž dosáhnete maximální těsnosti křídla.

Pokud se vám seřizování oken zdá příliš složité, požádejte o pomoc odborníka. Jestliže bydlíte v panelovém domě, nedávno u vás okna vyměňovali a vy víte, že sousedé mají s těsněním obdobný problém, obraťte se společně na původní řemeslníky.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

21. 11. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací