Náš TIP
Únorové práce na zahradě I

Sníh taje a ve vzduchu už je pomalu cítit jaro. Je tedy načase vyjít si do zahrady a začít s důkladnou péčí o ni, aby se nám v nadcházející sezóně bohatě odvděčila. Co všechno je třeba v únorové zahradě udělat?

Příprava záhonů

Zatímco si květiny a zeleninu předpěstováváme ve skleníku nebo na okenním parapetu, můžeme se vrhnout i do přípravy záhonů na zahradě. Ty je totiž třeba pomalu připravit na jarní sadbu. Pokud jste tedy záhony důkladně nezryli už na podzim, učiňte tak nyní, dokud ještě stihnou vymrznout semena plevele. Zbavte zeminu zbytků rostlin a dopřejte jí i kvalitní hnojivo. Nejlépe poslouží dobře uleželý kompost nebo organický hnůj. Tak budete mít záhony dostatečně připravené na první výsevy.

Regenerace trávníku

Osvěžení si po zimě vyžádá i trávník, k péči o něj však přistupujeme pouze v případě, že už nemrzne. V mrazivých dnech se totiž nedoporučuje po trávníku šlapat, protože by se tráva mohla polámat. Jakmile je však počasí příznivé, obohaťte trávník o tolik potřebné živiny a poprašte ho dobře prosetým kompostem.

V tu dobu nastává také ideální chvíle pro zakládání nového trávníku. Vymezte si plochu, na které chcete trávník mít, důkladně ji zryjte, zbavte kamenů a plevele. Zeminu doplňte o rašelinu a udržujte prostor pro budoucí trávník dobře prohnojený a propustný.

Péče o stromy a keře

V únoru svou péči potřebují také stromy. V průběhu zimy se totiž v kůře stromů a jejich větví drží bezpočet larev zahradních škůdců. Ještě před rozvitím prvních listových a květních pupenů je tedy zapotřebí opláchnout kůru speciálním postřikem. Tím práce kolem stromů ještě nekončí. Okrasné dřeviny, jabloně a hrušně totiž potřebují proklestit a zbavit uschlých letorostů.

Také řada keřů potřebuje právě nyní prořezat. Proveďte tedy řez hlohu, ptačího zobu a dalších listnatých keřů. Bez zásahu by měly zůstat ty keře, které kvetou brzy z jara – například šeříky a vistárie. Veškeré tyto zahradní práce je třeba dělat výhradně v bezmrazém a bezvětrném počasí.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

16. 02. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací