Náš TIP
Voňavé sáčky se sušenými bylinkami

Pokud dáváte přednost přírodním vůním, vyzkoušejte sáčky se sušenými bylinkami. Ať už si je zakoupíte nebo vlastnoručně vyrobíte, provoní vám kuchyň, prádelník, ale také vás příjemně naladí na spánek. Není nad sáčky se sušenými bylinkami – pohladí vaši mysl a ještě vám zkrásní domácnost.

Půvabně zdobený sáček

Takový ozdobný sáček s bylinkami může být krásným doplňkem do vaší domácnosti. Nejčastěji mívá čtvercový tvar, bývá jemně vyšívaný a ozdobený stužkou. Pořídit si můžete také praktické tunýlky, které voní ještě intenzivněji. Jako dárek se pak nejlépe hodí bylinkový sáček ve tvaru srdíčka, ale vyrábí se už i jiné tvary. Sáček můžete mít také z průhledného materiálu tak, aby v něm byly dobře vidět bylinky, nebo z nějaké přírodní jemné látky. Někdy se také do sáčku k bylinkám vkládá ještě speciální vata, která se napouští bylinnou esencí, aby byla výsledná vůně ještě intenzivnější. Ideální jsou pak ty sáčky, které lze snadno otevřít a bylinky v nich doplnit nebo vyměnit.

Sáček s bylinkami si můžete dozdobit podle sebe ozdobným vyšíváním, korálky či našitím různých dalších dekorů.

Bylinky do sáčku

Nejoblíbenější bylinkou, která se dává do sáčků, je levandule, přičemž nejintenzivněji voní právě ta přímo z Provence.  Ta také vydrží v sáčku svěží nejdéle. Takový sáček tak můžete mít doma několik let a stále budete cítit vůni levandule, když jej promnete mezi prsty. Navíc můžete i k této bylince vložit do sáčku vatu napuštěnou lenvandulovou esencí, jejíž intenzitu pak bude třeba po kapkách obnovovat.

Sušená levandule v sáčku byla a je oblíbená nejen pro svou příjemnou vůni, ale také z toho důvodu, že odpuzuje moly. Proto se často sáčky s levandulí dávaly do šatních skříní.

Sáčky s levandulí však můžeme používat i čistě dekoračně a můžeme si je pověsit například do obývacího pokoje či do ložnice. V kuchyni pak zase oceníme vůni zavěšených sáčků s typickými kuchyňskými bylinkami, mezi které patří například hřebíček, skořice, máta, tymián či badyán.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

20. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací