Náš TIP
Výhody sečení trávy kosou

Nechcete si pořizovat sekačku? Vsaďte na starou dobrou klasiku a posečte si trávu v zahradě kosou. Nejenže si vyzkoušíte práci našich předků, ale zároveň utužíte své tělo a uvolníte mysl. A hlavně? Užijete si ticha při práci, které byste se sekačkou neměli.

Sečení s vůní starých časů

Práce s kosou, která zkrátí jak trávník, tak náletové dřeviny, byla časem nahrazena motorovými sekačkami. Možná že nám šetří čas, rozhodně však nešetří naše peníze a kolikrát i nervy. Výhod sečení trávy kosou je přitom celá řada. Zaprvé tak máte při sečení kosou klid vy i vaši sousedé. V případě, že používáte techniku ergonomického kosení, máte při této práci i zdravý pohyb. Kosení je zkrátka příjemným protažením těla a meditací zároveň. Pořízení kosy vás také stojí mnohem levněji než pořízení motorové sekačky. K údržbě kosy si pak vystačíte s několika jednoduchými nástroji.

Další výhody sečení kosou

Také na kvalitu trávy má sečení kosou vliv. Na rozdíl od sečení bubnovou nebo strunovou sekačkou není tráva po práci rozsekaná napadrť a rozházená všude kolem. Kvalita posečeného pozemku a trávy je daleko lepší. Navíc se pak snadno shrabe a může se použít ke kompostování nebo jako krmivo pro králíky. Lépe se také mulčuje. Při sečení kosou se navíc snáze vyhnete drobným živočichům v zahradě. Při sečení kosou navíc nepotřebujete ani žádné ochranné pomůcky. Jen trpělivost, snahu a cvik. Ačkoliv se sečení kosou z počátku může zdát náročné, jakmile objevíte jeho kouzlo, hravě se s tímto pomocníkem ze starých časů sladíte.

Kosou ke svobodě

Sečení kosou má svůj půvab. Zbaví vás technických vymožeností a vzhledem k tomu, že kosou je třeba sekat až vzrostlejší trávník, třeba si uvědomíte, že vám pohled na luční květiny v zahradě dělá dobře. Takový trávník navíc láká užitečný hmyz, jehož teritorium pak sekačka nemilosrdně zničí. Občasné sečení kosou dá vaší zahradě pocit svobody a volnosti – a uvidíte, že jej dá i vám, a to díky téhle půvabné práci ze starých časů...

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací