Náš TIP
Zahrádkářské práce v září IV. – péče o jahodníky, bylinky a trávník; zakládání skalky

Zatímco v srpnu zahrádka nepotřebovala tolik naší péče, po době odpočinku je třeba se jí zase řádně věnovat. O tom, jaké práce jsou v září zapotřebí, se dozvíte v tomto pokračování našeho speciálního sezónního seriálu.

Péče o jahodníky

Jahodníky je třeba připravit na chladné zimní období. Doporučuje se místo kolem nich jemně okopat a zbavit plevelu. Jahodníky je také dobré přihnojit, a to hnojivem bohatým na draslík, nebo kvalitním kompostem. Pokud málo prší, jahodníky dále zalévejte, i když už jen střídmě.

Péče o bylinky

Bylinky, které vám jako obvykle přezimují venku, nastelte ke konci měsíce slámou či listím. Uchráníte tak jejich kořeny. Zvláštní péči věnujte rozmarýnu, který kolikrát příliš velké mrazy nepřežije. Část bylinek si také můžete přesadit do květináčů a pěstovat je blíže domu na chladnějším, světlém místě. Vyraší vám tak zjara o něco dříve a ještě budete mít čerstvé koření hned po ruce. To udělejte především u citlivějších rostlinek, jako je bazalka a oregano.

Zakládání skalky

Chcete si svou zahradu zdokonalit? Právě teď nastává vhodné období pro stavbu skalky, které bude nejlépe vyhovovat světlé stanoviště. Přirozenost získá vaše skalka tím, že ji budete vytvářet jen s pomocí jednoho druhu kamene. Jestliže zvolíte tu správnou kombinaci rostlin, budete se moci z rozkvetlé skalky těšit od jara až do podzimu. Takovými vděčnými stálicemi mezi alpinkami jsou zejména netřesk, lomikámen a mateřídouška.

Péče o trávník

V září je také třeba posekat trávník. Posekanou trávu důkladně shrabte a holá místa v trávníku znovu dosejte. Zjara vám tráva opět doroste. Zalévat trávník už moc nemusíte, určitě ale bude vděčný za přihnojení speciálním podzimním travním hnojivem. Ke konci září se také doporučuje provést odvzdušnění trávníku vertikutací. Touto metodou zbavíte trávník mechu a dosáhnete toho, aby se kořínkům trávy dostala před zimou voda, vzduch a živiny.

 

A jaké všechny práce provádíte v září na zahrádce vy? Napište nám o tom na náš Facebook.

17. 09. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací