Náš TIP
Zelené záhony na stěnu

Zelené záhony neboli vertikální zahrady na stěnách interiéru si čím dál tím víc získávají na oblibě. Out naopak začínají být interiéry s pokojovými květinami rozesetými bez ladu a skladu.

Krása vertikálních zahrad

Vertikální zahrady dokáží místnost dokonale proměnit. Dodají jí styl i svěží atmosféru. Tím to ale nekončí. S docela novou vizáží tak takto poskládané rostliny navozují pohodu v interiéru, zvlhčují vzduch a snižují prašnost prostředí. Živé stěny plné rostlin přitom vypadají opravdu revolučně. Navíc se hodí i všude tam, kde pro poličky s květinami zkrátka není místo. Taková vertikální zahrada přitom udá celému interiéru ten správný přirozený ráz. Najednou se budete cítit jako venku před domem.

Živé obrazy

Kolmé stěny interiéru jsou pro kaskádové zahrady jako stvořené. Vodopád z živých rostlin lze přitom realizovat v interiéru i exteriéru. V jeho okolí se vmžiku budou všichni cítit příjemně. Do vertikální zahrady můžete vysadit okrasné nebo užitkové druhy rostlin, případně je vhodně zkombinovat. Na balkónovou stěnu si tak můžete vysadit třeba jahody, borůvky, malá rajčátka nebo bylinky. Dobrou volbou jsou také rostliny plazivé nebo převislé, se kterými si u sebe doma můžete na stěně vytvořit opravdu skvostné živé obrazy.

Praktičnost zelených stěn

Nejenže zelené stěny v interiéru krásně vypadají, ale mají i celou řadu dalších plus. Například jsou tak skvělou volbou pro přehřáté městské byty, protože ochlazují a osvěžují. Navíc absorbují také hluk. Rostliny rovněž snižují obsah oxidu uhličitého ve vzduchu. Pobyt v prostředí blízko vertikálních zahrad navíc zlepšuje schopnost soustředění, podporuje kreativitu a přitom příjemně působí na lidskou psychiku i na zdraví. Přítomnost živých květin v interiéru vám může dokonce pomoci od bolesti hlavy či krku.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

19. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací