Náš TIP
Adventní věnce pro letošní rok

Vhodně zvolený adventní věnec domov prozáří neobyčejně svátečním kouzlem. Proto abyste si jej nemuseli na poslední chvíli vybírat v obchodě, jsou tu naše tipy na adventní věnce pro letošní rok, které si můžete vyrobit úplně sami.

Trendy letošních adventních věnců

První adventní neděle letos trochu nezvykle připadne na 2. prosince. Ještě stále tak máte dostatek času na výrobu originálního adventního věnce a třeba i závěsného věnce na dveře. A jaký trend letos povládne? Bude to bílá a stříbrná barva – možná proto, že si chceme alespoň dovnitř přinést třpytivý dotek sněhu. V kurzu tak budou všechny adventní věnce, které přímo zazáří bílou barvou protkanou porcelánovým leskem, perletí a ledovými vzory.

Při výrobě bělostných adventních věnců přitom můžete použít dary přírody zkrášlené umělým sněhem, bílými a stříbřitými stuhami a také malými ozdůbkami připomínajícími ledové krystaly. Pokud už na vás té bílé bude přece jenom moc, doplňkovými svátečními barvami pro tento rok budou jemné odstíny pistáciové, mátové a modré.

Po mrazíkovské i fialová barva

O letošních Vánocích můžete tedy v případě dekorací vsadit na bílou a stříbrnou barvu – s nějakými těmi akcenty pastelových odstínů. Trendy však bude nadále i fialová barva, která je považována za barvu adventu. Podle zvyklostí by totiž měly být tři svíčky na adventním věnci v barvě fialové a poslední svíčka v barvě růžové. Fialová je navíc dodnes považována za barvu tajemství, magie, skromnosti a pokání. Na adventním věnci to tmavě fialové bude slušet nejvíce se světle fialovou, přidat však můžete i výše zmíněné tóny pastelových barev a nebo třeba akcenty ve zlaté.

Přírodní adventní věnce

Také letos se doporučuje při výrobě a výzdobě adventních věnců použít co nejvíce přírodních materiálů. Přinesou totiž domů kouzelnou atmosféru plnou různých vůní a navíc díky nim i ušetříte. Při výrobě originálního přírodního adventního věnce vám přijdou vhod šišky, ořechy, kaštany, žaludy, sušené plody, kůra, lýko, mech i slaměnky.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

12. 11. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 14. 12. 2018 Vánočně prostřená tabule Vánočně prostřená tabule
  Vánoční čas se nezadržitelně blíží. A protože se jedná především o dobu návštěv a dobrého jídla, je třeba začít přemýšlet nad letošní výzdobou jídelního stolu. Jak má vlastně vypadat vánočně...
 • 22. 11. 2018 Léčivý a krásně kvetoucí angínovník Léčivý a krásně kvetoucí angínovník
  Právě teď, kdy na nás kvůli nepříznivému počasí začnou útočit chřipky, je třeba mít na dosah co nejvíce přírodních léčivých zdrojů. Už jste vyzkoušeli léčivé účinky angínovníku?
 • 21. 11. 2018 Vyrobte si zasněžený svícen Vyrobte si zasněžený svícen
  Zasněžené svícny vám doma vykouzlí opravdu rozkošnou atmosféru. Pokud vás navíc trápí předvánoční nebo vánoční období, které sníh s lhostejností míjí, můžete si ho trošku přinést alespoň...
 • 21. 11. 2018 Poslední práce na zahradě Poslední práce na zahradě
  Proto abyste zjara nelitovali, že zahrada není podle vašich představ, je třeba pověnovat se jí i teď. Očekává totiž od nás ještě několik posledních úkonů, které musíme zvládnout ještě před...
 • 20. 11. 2018 Péče o koupelnové předložky Péče o koupelnové předložky
  Díky koupelnovým předložkám si po koupeli můžeme stoupnout na něco hřejivě teplého. Předložky zútulní interiér koupelny, ve vlhku však také dostávají pořádně zabrat.
 • 20. 11. 2018 Předvánoční úklid beze stresu II Předvánoční úklid beze stresu II
  V minulém díle našeho seriálu jsme se zaměřili hned na několik kroků v předvánočním úklidu. Dnes si povíme, jak při úklidu pokračovat, abychom ho zvládli v pohodě a beze stresu.


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací