Náš TIP
Jak doma co nejvíce eliminovat alergeny

Probouzející se jarní příroda nám přináší nejen radost, ale také zvýšené množství alergenů a pylu ve vzduchu. Stačí projít kolem rozkvetlé břízy, lísky nebo vrby s kočičkami a alergici mohou mít problémy – věčné posmrkávání, pálení očí a kýchaní.

Bohužel pyl není jediným alergenem, který nás může pěkně potrápit. I takový prach se může negativně podepsat na zdraví alergika a vést k rozvoji celé řady chronických problémů. A pak i zdánlivě obyčejné onemocnění může dlouhodobě oslabovat organismus. Způsobují kašel, rýmu, dušnost, ale i bolesti hlavy, vyrážky, nevolnost a věčnou únavu.

Alergeny, které se objevují v našich životech nejčastěji, jsou kromě prachu a pylu ještě bakterie, plísně a roztoči. S venkovními alergeny si člověk sotva poradí, ale s těmi v interiéru se dá dobře bojovat. Nestačí ale pouze hadr s vodou a vysavač.

Čistička vzduchu jako cenný pomocník

Pyl, prach, bakterie, roztoči, plísně, viry, pachy, psí chlupy, chemické látky. S tím vším si během krátké chvíle poradí díky důmyslným filtrům čistička vzduchu. Tímto způsobem pomáhá předcházet vzniku alergií. Také může pozitivně přispět při léčbě chronických onemocnění, jako jsou bolesti hlavy, pálení očí nebo problémy se spánkem.

Jedním z oblíbených typů čističek vzduchu jsou IONIC CARE, které fungují na principu elektronového větru. Nejen, že vzduch zbavují škodlivých alergenů, ale ještě ho obohacují o tzv. vzdušné vitamíny, tedy záporné ionty, které jsou více než zdraví prospěšné.

Pozor na ventilátory!

Alergici by se měli vyhnout obloukem ventilátorům, které víří prach a jiné alergeny. Ty pak polétávají vzduchem a způsobují alergické reakce. V letních vedrech je sice ventilátor cenným pomocníkem, ale jde nahradit i jinými přístroji, které nemají negativní dopad na zdraví. Například klimatizací, která má v sobě zabudované filtry, které zároveň čistí vzduch. Další možností jsou bezlopatkové ventilátory, které nezpůsobují žádné poryvy vzduchu, a tedy jsou vhodné i do domácností, ve kterých žijí alergici.

Obdobné pravidlo platí i pro přídavná topidla, vybírejte ty bez ventilátoru (např. infratopidla nebo olejové radiátory).

Osvojte si rituály

S alergeny je možné bojovat i celou řadou jiných způsobů. Kromě již zmiňovaného utírání prachu, pomůže častější praní ložního prádla. Mimochodem až 90 % alergenů se v bytě nalézá právě v něm. Pomůže také pravidelné vyčesávání psích chlupů. Všechny tyto činnosti v kombinaci s čističkou výrazně uleví od alergenů.

Tip na závěr: věděli jste, že velmi efektivním způsobem, jak omezit výskyt alergenů a prašnost ve vašem domově je nucené větrání, které vám zajistí rekuperace? Nainstalované filtry v rekuperační jednotce vyčistí vzduch od pylu a prachu…jednoduše skvělé řešení pro alergiky a astmatiky.

16. 03. 2021 | Ventilátory-shop.cz

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací