Náš TIP
Barvíme velikonoční vajíčka

Velikonoce už pomalu klepou na dveře, za kterými je vítá vzrostlé osení a hospodyňky sršící nápady na velikonoční výzdobu. Jak letos nazdobíte velikonoční vajíčka? Inspirujte se!

S vůní tradice

Řada hospodyněk dává i v moderních dobách přednost klasickému barvení vajíček a následně jejich zdobení pomocí obtisků, samolepek nebo smršťujících se fóliových košilek. S koupenými práškovými barvami, které se rok od roku nemění, se jedná o vcelku lacinou a manuálně nenáročnou zábavu. Protože ale vůbec neškodí vyzkoušet občas něco nového, máme pro vás další tipy, jak si vyhrát s velikonoční nadílkou pro snaživé koledníky.

Vajíčka bez chemie

O změnu se postaráte třeba jen tím, že klasické práškové barvy na velikonoční vajíčka vyměníte za barvy přímo z přírody. Naučíte se zase něco nového a navíc se budete moci pyšnit velikonočními vajíčky barvenými bez chemických přísad. Do sytě žluté barvy tak můžete obarvit vajíčka kurkumou (nebo kořenem kopřivy či šafránem), do žlutohnědé zázvorem (nebo slabším černým čajem), do červené zas červenou řepou (malinami nebo slupkami červené cibule), do modré červeným zelím, do fialové borůvkami, do zelené kopřivou (nebo žitným osením či olšovou kůrou) a do hnědé cibulovými slupkami (nebo dubovou kůrou).

Další tipy na zdobení vajíček

Velikonoční vajíčka můžete po přírodním způsobu obohatit také o rostlinné dekorace. Stačí, když na vajíčko přitiskněte například členité lístky jetele a následně jej pevně ovážete gázou. Po přírodním barvení vajíčka a pozdějším sundání gázy se vám pak na vajíčku vykreslí světlá stopa ve tvaru lístku. Ke zdobení velikonočních vajíček však můžete využít i celé řady dalších postupů. Koledníky tak poté můžete podarovat velikonočními vajíčky zdobenými barevným voskem, lakem na nehty, peříčky, slámou, vlnou, motivy vystřiženými z bílého nebo novinového papíru, korálky, knoflíky či kusy látky. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

16. 04. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací