Náš TIP
Bezpečná a snadno ovladatelná garážová vrata

Nabídka garážových vrat je v dnešní době velmi široká. Při jejich výběru dbejte vedle estetické stránky a sladění se zbytkem exteriéru také na jejich bezpečnost a snadnou ovladatelnost. Řada zákazníků také preferuje garážová vrata, která nezabírají zbytečně moc prostoru.

Sekční garážová vrata

Mezi nejoblíbenější typy patří sekční garážová vrata. Tato vrata se otevírají svisle, přičemž jednotlivé sekce zajíždějí pod strop ve vodicích drahách. Sekční vrata se montují na zarovnanou a začištěnou vnitřní stěnu garáže přímo za otvor do vnitřního prostoru a na dokončenou podlahu. Některé firmy vybavují zárubně těchto vrat plastovými patami, které zabraňují možnému vzniku koroze podmíněnému stavebními podmínkami.

Rolovací vrata

Zajímavou variantou garážových vrat jsou rolovací vrata, jejichž základem je lamelový pancíř, který se navíjí do hliníkového boxu, umístěného pod stropem garáže. Rolovací garážová vrata jsou vyráběna jen v jedné variantě vodorovných pruhů, zato ale v mnoha barevných odstínech. Chytrou vychytávkou je v tomto případě renolitová fólie, kterou se vrata mohou potáhnout, čímž se sladí jejich odstín s odstínem fasády garáže nebo přímo celého domu.

Posuvná vrata

Pro ty, kteří by rádi využili prostor pod stropem garáže, jsou tu (do boku) posuvná garážová vrata. Ta se otevírají do strany díky hornímu závěsnému zařízení. Ve spodní kolejnici pak zajíždějí do bočního prostoru garáže. Otevírají se buď ručně nebo pomocí pohonu umístěného uprostřed garáže pod stropem či na její boční straně.

Posuvná vrata se vyrábí v lamelovém provedení ze stejných materiálů jako vrata sekční a rolovací, takže jsou podobné i estetické úpravy jejich vzhledu.

Výklopná vrata

Dalším typem jsou výklopná garážová vrata. V tomto případě je vratové křídlo zasazeno v rámu a pomocí  tažných pružin se vyklápí a zasouvá pod strop garáže. Rám vrat pak tvoří zárubeň a prahový profil.

Tento typ garážových vrat je možné otevírat ručně nebo pomocí motoru a dálkového ovládání. Tou z nejvíce běžných variant je podstropní pohon umístěný v ose vrat. Někdy bývá motor umístěný přímo na křídle vrat. V tomto případě se pak jedná o tzv. integrovaný pohon.

Výklopná vrata se nejčastěji vyrábějí z ocelového pozinkovaného plechu. Většinou jsou nezateplená, a tak je dobré nechat si ještě zateplit pomocí polystyrenu. Pokud máte v oblibě dřevo, můžete si pořídit také výklopná garážová vrata s dřevěnou výplní nebo v imitaci dřeva – o to se v tomto případě postará nátěr speciální barvou odpovídající dřevěnému dekoru.

09. 05. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací