Náš TIP
Bydlení v eko stylu

Eko styl je tu pro všechny, kteří si domů chtějí přinést kus přírody. Interiéry zařízené v tomto stylu jsou velmi přirozené a útulné. Eko styl přitom není jen interiérový styl, ale i styl života.

Ekologie především

Tento styl se v interiéru snaží chovat co nejvíce ekologicky. Využíváním obnovitelných materiálů upozorňuje na svou lásku k přírodě. Myslí přitom také na fyzické zdraví a psychiku člověka. V interiérech v eko stylu s důrazem na ekologii tak vzniká příjemné bydlení, jehož atmosféra napomáhá k fyzickému i psychickému uvolnění po náročném pracovním dni. Přirozený styl interiérů přitom vytváří velice příjemný kontrast s bytovými doplňky moderní doby. Velkou roli pak zde hraje minimalismus.

Materiály eko stylu

Stěžejním materiálem eko stylu je dřevo. To se zde objevuje především v podobě obkladů, obnažených stropních trámů, masivních stolů či židlí. Častým identifikátorem eko stylu bývají typické konferenční nebo noční stolky z dřevěných špalků. Těm sekundují věšáky z větví. V interiérech v eko stylu lze najít výhradně dřevo se svou přirozenou barevností, kresbou a texturou. Lakovaný a jinak upravovaný nábytek tu nemá místo.

Vedle dřeva fandí eko styl také umělému kameni, čirému sklu, ale také kovu, přírodní kůži a textiliím (vlna, bavlna, len). V některých interiérech je možné najít také doplňky z recyklovaného plastu nebo tvrzeného papíru.

Nábytek eko stylu

Nábytek je vyráběn převážně z přírodních a ekologických materiálů. Většinou tak bývá ze dřeva, ratanu, bambusu a proutí. Eko styl také často dává druhou šanci starému nábytku, který se po citlivé obnově v takových interiérech velice přirozeně vyjímá. Právě patina je v tomto stylu hodně žádaná. Vedle starých kusů nábytku z bazarů se příhodně vyjímá i netradiční nábytek z recyklovaných palet, různých bedýnek nebo z kartonu.

(Foto: Pinterest, Trendland)

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

15. 01. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací