Náš TIP
Půvabné detaily do stylové chalupy

Až pomocí jednotlivých detailů získá vaše chalupa originální styl. Jakmile se v ní zabydlíte, nezapomeňte ji ozvláštnit prvky, které zajistí její útulnost a vzhled pravých venkovských chalup.

Stylové venkovské prvky nejen do kuchyně

Venkovský neboli rustikální styl je to pravé snad pro každou chalupu. Po zařízení chalupy vším nezbytným se tak pusťte i do dolaďování jejího stylu pomocí neméně potřebných drobností. Chalupu tak příjemně dozdobí například nařasené záclonky připomínající ty, jaké měly na oknech naše babičky. Takové záclonky můžete mít jak na oknech, tak na různých kuchyňských skříňkách. V kuchyni jako ze starých časů by nemělo chybět ani postarší nádobí smíchané s tím novějším, ale stále dobovým. Takové nádobí není třeba schovávat za dvířky, ale mělo by se ukazovat v plné parádě. A to neplatí jen pro hrnečky a talíře. Pozornost na sebe mohou upoutat i porůznu pověšené vařečky či naběračky. Takovou oblíbenou klasikou jsou přitom i hrnce a hrnečky s červenými puntíky. Venkovské vzory se nemusí objevovat jen na nádobí, ale také na utěrkách, závěsech, ubrusech či podsedácích.

Přírodní prvky v chalupě

Na chalupě máme k přírodě mnohem blíže než kdekoliv jinde, a proto je nasnadě, že si kousek přírody budeme chtít přinést i dovnitř. Ať už to platí pro blízká pole, lesy nebo naši vlastní užitkovou a okrasnou zahradu. Přírodní dekorací, kterou interiér chalupy získá ten správný venkovský ráz, je kytice navázaná z česneků, cibulí nebo kukuřice. Podobnou službu zastanou také bylinky, které se svazují květem dolů a jsou voňavou i chutnou dekorací každé pořádné chalupy. Jednotlivým místnostem a zejména ložnici pak sluší textilní sáčky a polštářky plné sušených bylinek, které navíc zajistí příjemný spánek plný vůní. V kuchyni pak nemohou chybět ani typické venkovské kořenky, dózy a mísy. To vše ve stylu našich babiček.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

20. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací