Náš TIP
Chutné a zdravé jedlé kaštany

Vánoční trhy již opanovaly mnohá náměstí a vy si tak stánek po stánku můžete přivonět k pokrmům tradičních českých Vánoc. Uličkami voní skořice, medovina či pražené mandle. Ochutnali jste už ale jedlé kaštany? Nejenže příjemně voní a zajímavě chutnají, ale také vám pomohou posílit imunitu v sychravém období. Jakmile si na jejich chuť a skvělé léčivé účinky zvyknete, nevystačíte si už s trochou jedlých kaštanů z vánočních trhů.

Jedlé kaštany z obchodu

Jedlé kaštany si můžete kromě vánočních trhů zakoupit také v obchodě. Koupíte je většinou ještě se slupkou, ale neberte ty, u kterých je příliš seschlá. Po nákupu je dobré kaštany zpracovat co nejrychleji. Koupit si můžete také již uvařené jedlé kaštany nebo kaštanové pyré. Obojí můžete uchovávat v ledničce nebo v mrazáku, opět se však doporučuje rychlá spotřeba. Pomleté vařené jedlé kaštany přijdou vhod také na zdobení různého vánočního cukroví či přímo při výrobě sladkostí.

Mouka z jedlých kaštanů

Můžete si také zakoupit speciální mouku, která se vyrábí právě z jedlých kaštanů. Je bezlepková, a tak se hodí pro všechny, kteří drží bezlepkovou dietu. Mouka z jedlých kaštanů má nasládlou oříškovou chuť, a tak se z ní dělají především různé sladké buchty, koláče a cukroví. S použitím této mouky, kterou můžete smíchat s klasickou moukou, zůstává navíc pečivo mnohem vláčnější a měkčí po delší dobu.

Jedlé kaštany plné vitamínů

Jedlé kaštany jsou tedy chutným doplňkem především zimního jídelníčku, který se hravě postará také o vaší imunitu. Jedlé kaštany obsahují velkou řadu důležitých minerálních látek a vitamínů. Obsahují tak zejména draslík, hořčík, fosfor, vápník, železo, mangan či zinek. Jedlé kaštany jsou rovněž bohatou přírodní zásobárnou vitamínu A, B, C a kyseliny listové. Jsou tedy skvělým zdrojem energie, který navíc pomáhá tělu vytvářet přirozenou rovnováhu. Kaštany rovněž pomáhají čistit střevní prostředí. Jedlé kaštany také posilují srdce a cévy. Díky obsahu kyseliny listové jsou vhodné zejména pro těhotné a kojící ženy.

Mají i pozitivní vliv na lidskou psychiku. Účinně působí proti psychickým poruchám, stresům a úzkostem. Pomáhají dokonce i předcházet ztrátě paměti.

 

Jak je tedy patrné, jedlé kaštany jsou originální pochoutkou, která skvěle chutná a ještě je doslova nabitá vitamíny. Tak proč je nevyzkoušet?

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

30. 11. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací