Náš TIP
Chutné a zdraví prospěšné olivy a olivové oleje

Zelené a černé olivy jsou tradiční součástí chutné, pestré a vyvážené stravy kuchyně jižních přímořských států. Odtud si také olivy našly místo v české kuchyni, které dodávají patřičný exotický říz. Lahodně chutnající olivy jsou však rovněž velmi prospěšné našemu zdraví – obdobně jako olivový olej, kterému v kuchyni dává přednost čím dál tím větší počet českých domácností.

Chutné olivy pro vaše zdraví

Ve světě nepříliš důstojných stravovacích návyků, v době, kdy víc než kdy jindy potřebujeme posílit své zdraví a vyvarovat se všemožných škodlivin, jsou olivy tím pravým zpestřením jídelníčku. Pokud vám olivy zachutnají a budete je přidávat do řady pokrmů, věřte, že v brzké chvíli spolehlivě očistíte své tělo, které pak bude lépe předcházet různým zánětům. Posílíte i své srdce a cévy.

Olivovým olejem proti stárnutí

Pokud do své kuchyně, která by se klidně mohla blížit té středomořské, zapojíte i pravidelné dávky olivového oleje, pomůžete tak ochránit svůj organismus proti rakovině. Vaše imunita se posílí a rovněž úspěšně zabojujete proti rychlému stárnutí. Nebude vás trápit ani revma. Budete se cítit zdravě, protože budete vyživováni zdravým produktem.

Lahodné pochoutky ze Středomoří

Olivy i olivový olej si můžete vybrat i z pohodlí svého domova, a to prostřednictvím různých specializovaných internetových obchůdků, díky kterým se hravě vydáte na tolik lákavou cestu do Středomoří. Vybírat si tak můžete z bohaté nabídky černých a zelených oliv. Je-libo nakládané, plněné nebo karamelizované? Tady se myslí na všechno. K dostání je zde pro vás i tekuté zlato v často půvabně dekorovaných lahvičkách. Olivové oleje seženete extra panenské, pokrutinové i ochucené, to vše na přání zákazníka, zhýčkaného středomořskou kuchyní.

S chutí do Řecka

Jakmile si zvyknete na nové chutě tolik oblíbených středomořských produktů, rázem se jakoby kouzlem ocitnete na prosluněné terase s výhledem na moře. Stačí jen hledat, ochutnávat a žít. Tak jako moudří bohové starého Řecka.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací