Náš TIP
Čištění skvrn na dřevěném nábytku

Na nábytek ze dřeva nedá dopustit celá řada z nás. Je velice krásný, ale přitom se i lehce poškodí. Jak ho účinně a šetrně vyčistit?

Preventivní ošetření dřevěných povrchů

Vzhledem k tomu, že nejrůznějším nehodám je třeba předcházet, vyplatí se vám ošetřit dřevěné povrchy preventivně. Každý dřevěný povrch ve vaší domácnosti by tak měl mít odpovídající nátěr. Použít přitom můžete lak nebo vosk. S takto ošetřeným dřevěným povrchem se dá pak stav nábytku snáze uvést do původního stavu.

Nátěr je nejlepší si vyzkoušet předem třeba na nějakém odřezku. Zkuste pak také na povrch působit způsobem podle očekávaného budoucího zatížení nábytku.

Použití cídidla na kov nebo zubní pasty

Celou řadu poškození, kterou si způsobíte na dřevěném nábytku, můžete odstranit pomocí cídidla na kov. To pomáhá na bílé skvrny způsobené vysokými teplotami, ale také na rozlitý olej či alkohol. Cídidlem na kov se navíc dají vyčistit i lehce spálená místa.

Zubní pasta je v domácnosti hotovým zázrakem, ačkoliv o tom ví málokdo. Zubní pasta je totiž jemná brusná pasta, která vám pomůže vyčistit skvrny, které se ještě nestihly dostatečně vpít do hloubky. Hravě si tedy poradí třeba s pomalováním dřevěného nábytku pastelkami nebo se skvrnou od inkoustu. Zubní pasta se ale skvěle hodí i na skvrny na nábytku, které způsobila obyčejná voda. Rozlitou vodu je v tom případě nejlepší hned vysušit a až povrch dobře vyschne, vyčistit poškozené místo zubní pastou.

Líh a lněný olej

Pokud si doma rádi užíváte romantiky, možná vás pak trápí vosk, který ze svíčky ukápnul právě na dřevěný povrch. K odstraňování pozůstatků po ukápnutém vosku vám skvěle poslouží líh a lněný olej, a to v poměru 4:1. Vrstvu vosku nejprve opatrně odškrábněte a pak aplikujte směs lihu a lněného oleje. Poškozené místo pak ještě dočistěte hadříkem.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 4. 2019 Rozkvetlé pařezy Rozkvetlé pařezy
  Staré a trouchnivějící pařezy zahradě zrovna nepřidají na kráse. Co je takhle osadit a vdechnout jim tím nový život?
 • 21. 4. 2019 Tři recepty na vajíčkovou pomazánku Tři recepty na vajíčkovou pomazánku
  Velikonoce jsou především dobou pestrobarevných vajíček. Vaří a barví se ve velkém. Co však dělat s tolika vajíčky, jakmile Velikonoce skončí? Nabízí se jejich zapracování do vajíčkových...
 • 16. 4. 2019 Barvíme velikonoční vajíčka Barvíme velikonoční vajíčka
  Velikonoce už pomalu klepou na dveře, za kterými je vítá vzrostlé osení a hospodyňky sršící nápady na velikonoční výzdobu. Jak letos nazdobíte velikonoční vajíčka? Inspirujte se!
 • 7. 4. 2019 Pravý čas pro výsev velikonočního osení Pravý čas pro výsev velikonočního osení
  Co by to bylo za Velikonoce bez čerstvě zeleného osení? Symbolizuje probouzející přírodu a přinese nám tak domů svěží dotek jara. Krásně v něm vypadají jak barvená vajíčka, tak zápichy a...
 • 6. 4. 2019 Výsev květin v dubnu Výsev květin v dubnu
  Právě v dubnu nastává období pro výsev a výsadbu celé řady letniček a trvalek. Druhá polovina dubna je přitom ideální dobou pro výsev tolik oblíbených letničkových směsí.
 • 5. 4. 2019 Bydlení v rustikálním stylu Bydlení v rustikálním stylu
  Rustikální styl v sobě nese neobyčejně přitažlivé kouzlo anglického či francouzského venkova. Je jemný, domácký a romantický. Pokud jste i vy zatoužili po proměně domova v rustikálním...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací