Náš TIP
Čištění skvrn na dřevěném nábytku

Na nábytek ze dřeva nedá dopustit celá řada z nás. Je velice krásný, ale přitom se i lehce poškodí. Jak ho účinně a šetrně vyčistit?

Preventivní ošetření dřevěných povrchů

Vzhledem k tomu, že nejrůznějším nehodám je třeba předcházet, vyplatí se vám ošetřit dřevěné povrchy preventivně. Každý dřevěný povrch ve vaší domácnosti by tak měl mít odpovídající nátěr. Použít přitom můžete lak nebo vosk. S takto ošetřeným dřevěným povrchem se dá pak stav nábytku snáze uvést do původního stavu.

Nátěr je nejlepší si vyzkoušet předem třeba na nějakém odřezku. Zkuste pak také na povrch působit způsobem podle očekávaného budoucího zatížení nábytku.

Použití cídidla na kov nebo zubní pasty

Celou řadu poškození, kterou si způsobíte na dřevěném nábytku, můžete odstranit pomocí cídidla na kov. To pomáhá na bílé skvrny způsobené vysokými teplotami, ale také na rozlitý olej či alkohol. Cídidlem na kov se navíc dají vyčistit i lehce spálená místa.

Zubní pasta je v domácnosti hotovým zázrakem, ačkoliv o tom ví málokdo. Zubní pasta je totiž jemná brusná pasta, která vám pomůže vyčistit skvrny, které se ještě nestihly dostatečně vpít do hloubky. Hravě si tedy poradí třeba s pomalováním dřevěného nábytku pastelkami nebo se skvrnou od inkoustu. Zubní pasta se ale skvěle hodí i na skvrny na nábytku, které způsobila obyčejná voda. Rozlitou vodu je v tom případě nejlepší hned vysušit a až povrch dobře vyschne, vyčistit poškozené místo zubní pastou.

Líh a lněný olej

Pokud si doma rádi užíváte romantiky, možná vás pak trápí vosk, který ze svíčky ukápnul právě na dřevěný povrch. K odstraňování pozůstatků po ukápnutém vosku vám skvěle poslouží líh a lněný olej, a to v poměru 4:1. Vrstvu vosku nejprve opatrně odškrábněte a pak aplikujte směs lihu a lněného oleje. Poškozené místo pak ještě dočistěte hadříkem.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

15. 10. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 15. 11. 2018 Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce Aby hvězdník rozkvetl na Vánoce
  Rozkvetlé cibuloviny už jsou takovou každoroční tradicí českých Vánoc. Přinesou domů hřejivý dotek jara a bývá na ně potěšující podívaná. Kouzlo vánočního času může zpestřit i rozkvetlý hvězdník...
 • 15. 11. 2018 Stavba bazénu na podzim Stavba bazénu na podzim
  Možná si říkáte, že stavět bazén na podzim není zrovna dobrý nápad. My vám však uvedeme několik zásadních důvodů, proč je právě toto roční období pro stavbu bazénu tím nejvhodnějším.
 • 13. 11. 2018 Léčivé domácí produkty z rýmovníku Léčivé domácí produkty z rýmovníku
  Rýmovník se v poslední době stává velice oblíbenou bylinou. Přírodním způsobem totiž spolehlivě nahradí všemožné léky proti nachlazení. Jak si připravit léčivé domácí produkty...
 • 12. 11. 2018 Adventní věnce pro letošní rok Adventní věnce pro letošní rok
  Vhodně zvolený adventní věnec domov prozáří neobyčejně svátečním kouzlem. Proto abyste si jej nemuseli na poslední chvíli vybírat v obchodě, jsou tu naše tipy na adventní věnce pro letošní...
 • 19. 10. 2018 Vybíráme záclonu Vybíráme záclonu
  Záclony a závěsy dodají domu či bytu teprve opravdové kouzlo domova. Interiér zútulní a na rozdíl od žaluzií šetří i naše nervy při úklidu. Na co se zaměřit při výběru záclon?
 • 19. 10. 2018 Dva různé druhy mochyně – k jídlu i sušení Dva různé druhy mochyně – k jídlu i sušení
  Židovská a peruánská mochyně bývá někdy zaměňována. Není se čemu divit, jsou si podobné. Plody které z těchto mochyní jsou jedlé? A květy které z nich se suší?


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací