Náš TIP
Pohádková kamna s ležením

I v časech moderních interiérů se najdou někteří, kteří zatouží mít třeba na své chalupě kamna jako z pohádky. Ta dokážou navodit příjemně hřejivou atmosféru s dotekem venkova a starých dobrých časů.

Hřejivé zápecí

Ať už kachlová nebo jen obílená kamna by měla být plně funkční a bezpečná. Teprve pak bude prostor zápecí svádět k odpočinku bez obav. Kamna jako z pohádky se nejlépe hodí do chalup, chat a venkovsky zařízených rodinných domů. Tradice má zkrátka stále styl. Pokud navíc ze zápecí vykukuje deka nebo huňatá kožešina, nelze mu vůbec odolat.

Snadno dostupné zápecí

Správné zápecí by mělo být dobře dostupné, a to nejen pro mladé „pecivály“, ale i pro ty starší. Ležení by tak mělo být umístěné ideálně ve výšce 100 cm od podlahy. Nejlepší volbou je tak minimum schůdků, které budou opatřeny třeba keramickými dlaždicemi. Jako schůdek může fungovat i lavice, která také často bývá součástí kamen. Pod tu lze schovat polínka, aby byla hned po ruce. Malý dřevník lze ale vytvořit i přímo pod schůdky. Takovou kombinací vznikne ještě mnohem příjemnější atmosféra v blízkosti hřejivých kamen.

Bezpečné a praktické ležení za pecí

Nejmenší možná plocha ležení se odhaduje na 90 x 200 cm. Na takovém prostoru už je totiž možné si příjemně a bez omezení odpočinout. Při plánování a následné realizaci zápecí je třeba pamatovat i na to, že vytváříme koutek, který bude soukromý a skrytý před pohledy návštěv. Z tohoto důvodu je ideální umisťovat ležení vždy mezi topidlo a zeď. K pocitu soukromí dopomohou i zídky po obvodu ležení o maximální šířce 15 cm a výšce 25 cm. Ty zabrání padání dek a polštářů, ale hlavně se postarají o ničím nerušený odpočinek strávený na příjemně vyhřátém místě za pecí.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

17. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací