Náš TIP
Domácí knihovna jako odraz osobnosti

Jako se kdysi v domácnosti nosily tradiční porcelánové výstavky, měly své vyhrazené místo také oblíbené knihy obyvatel bytu či domu. Zatímco porcelán už v mnohých případech odvál čas, knihy jsou stále jakýmsi odrazem osobnosti. Proto mají své nezastupitelné místo v bytě či domě a kolikrát je nevyžene ani stále zeštíhlující televize. Ne nadarmo se tak říká, že dům bez knih je jako tělo bez duše. Knihovna plná těch nejvoňavějších a nejchytřejších radostí pak může vzývat tradiční nebo moderní trendy. Záleží jen na tom, do kterých časů si spolu s ní chcete na stránkách knih zacestovat...

Knihovna – dotek starých dobrých časů

Pro řadu z nás tvoří knihovna jasnou dominantu jedné nebo více místností. Otevírá cestu do duše toho významnějšího člena domácnosti – většinou největšího čtenáře. Místo, ze kterého na nás shlíží knihy, má vždy tolik hřejivý dotek elegance a starých dobrých časů. Ať už tedy máte doma knihy poskládané jakkoliv, můžete být bez obav, protože zaujmou snad v jakémkoliv uspořádání. Jestliže si však chcete ze svých papírových miláčků vytvořit přitažlivý doplněk interiéru, poohlédněte se po vhodných policích, které dají vašim knihám ten správný domov.

V duchu minimalismu

Je jen na vás, jaké polici dáte přednost, přičemž se vůbec nemusíte řídit aktuálními módními trendy. Důležité je si uvědomit, že pokud budete chtít z domácí knihovny vytvořit dominantu některého z pokojů, bude třeba jejímu stylu podřídit celý okolní interiér. Nabízí se především ten v elegantním duchu minimalismu, ve kterém mnohem více vyniknou samostatné tituly i knihovna jako architektonický prvek.

Berte také v úvahu, kolik knih potřebujete ve své knihovně ubytovat, případně, jestli máte spíše knižní novinky bez vady či naopak hodně staré knihy s půvabnou patinou. Vzhledem k tomu, že knihovna se brzy stane vaší vizitkou a zaujme tak nejednu alespoň trochu intelektuální návštěvu, rozmyslete si, kterými knižními tituly se chcete pochlubit, a které raději nadále ponecháte uskladněné ve svém intimním světě.

Houpací křeslo, lampa a výlet do krajiny snů...

Jakmile se rozhodnete pro nějakou tu konkrétní knihovnu, můžete jejími stylu podřídit i další bytové doplňky, které nemohou chybět v domácnosti žádného milovníka knih. Poblíž knihovny tak můžete situovat pohodlné houpací křeslo, stojací lampu či klidně i pracovní stůl.

 

Uvidíte, že s takovou proměnou pokoje na příjemně inteligentní čtenářský koutek získáte půvabné a moudré místo pro cestování do starých dobrých časů...

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

13. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIP



Zdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 




Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací