Náš TIP
Domácí pomocníci pro snadné a kvalitní pečení

Není nic krásnějšího, než když domov provoní lahodná vůně právě upečených buchet, bublaniny nebo svátečního cukroví. Kolikrát si však kromě hospodyňky ostatní neuvědomí, jaká práce a pečlivost se za takovým voňavým a precizně vyvedeným výsledkem skrývá. To ona ví, jaké všechny domácí pomocníky potřebuje ke snadnému a radostnému pečení. Pokud si právě zařizujete kuchyň nebo hledáte, co by té vaší hospodyňce udělalo radost, nechte se inspirovat tipy v našem dnešním článku.

Pomocníci pro přípravu těsta

Základem do kuchyně pro každého, kdo rád peče, jsou pomocníci k přípravě a zpracování těsta. Někdo si zpracování těsta rád užije se vší důkladností a zpracuje ho ručně. Někdo dává nejen z časových důvodů přednost praktickým hnětačům těsta. Těsto by pak mělo kynout v mísách, které jsou k tomu určeny. Poté bude zapotřebí dostatečně velkého válečku na rozválení těsta, který padne dobře do ruky. Ačkoliv vedou tradiční dřevěné válečky, do popředí se dostávají také válečky z plastu a silikonu, u kterých je dokonce možnost nastavit si výšku válečku. Ta se uplatní například při válení marcipánu nebo dalších cukrářských potahovacích hmot na rovnoměrnou tloušťku. Takové válečky se dokonce mohou mýt i v myčce na nádobí.

Chytré silikonové vály

Pokud vám nevyhovuje válení čistě na lince, můžete si pořídit tradiční dřevěný nebo moderní plastový či silikonový vál. Výhody druhého zmíněného spočívají především ve snadném umývání i skladnosti. Dřevěný vál je zase stabilní a dobře bytelný, brzy se však opotřebuje.

Některé speciální silikonové vály bývají dokonce opatřeny stupnicí pro přesné odměřování a porcování. Takové vály jsou ideální pro přípravu těsta, marcipánu, cukrářských potahovacích hmot i dalších cukrářských výrobků. Vály dokonale přilnou ke stolu a díky speciálnímu povrchu se na nich těsto nelepí a po rozválení je dokonale hladké. Některé takové vály disponují praktickým klipem, díky kterému je po skončení práce a pečení můžete srolované sepnout a uložit bez velkého nároku na prostor. Takové vály navíc pohotově poslouží také jako podložka pod horké pekáče a nádobí.

Kvalitní pekáče, formy a cukrářské tužky

Každá správná hospodyňka pak potřebuje také kvalitní pekáče, formy, formičky, rádla a vykrajovátka. Vhod přijdou i zdobící cukrářské tužky nebo cukrářské sáčky na zdobení dortů a cukroví. Vhod zajisté přijdou i dortové košíčky a praktické roztírací lopatky, které využijete při každé pečlivé práci s polevou. V každé kuchyni, kde se pečení často dostává ke slovu, nemohou pak chybět ani misky do vodní lázně, ruční šlehače, pečící fólie či jehlice na zkoušení těsta.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

19. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací