Náš TIP
Důvody (ne)pořizování záclon a závěsů

Pro někoho jsou záclony a závěsy prvkem, kterým se dům rázem stane domovem. Dodají mu pocit útulnosti a něhy. Zavoní venkovem. Pro jiného jsou záclony a závěsy jen zbytečným lapačem prachu. A jak to máte vy?

Výhody záclon a závěsů

Nejenže záclony a závěsy interiér bytu či domu příjemně zútulní, ale také v něm vytvoří tolik potřebné soukromí. Fungují zkrátka jako taková zábrana před zvědavými pohledy z ulice. Záclony a závěsy tak u sebe doma uvítají především obyvatelé přízemí, ale také ti, naproti jejichž domu stojí další dům. S touto funkcí úzce souvisí také funkce zatemňovací. Záclony a závěsy přes den ochrání interiér před nadměrným slunečním svitem, v noci zase před nepříjemným světlem pouličních lamp. Pro ty, co si obzvláště chtějí vychutnat spánek při absolutní tmě, jsou skvělou volbou závěsy se silně zatemňujícím účinkem. Další výhodou záclon a závěsů je termoregulace. Kvalitní záclony a závěsy totiž dokážou zachytit velké množství slunečních paprsků, čímž zamezují přehřívání interiéru.

Nevýhody záclon a závěsů

Hlavní nevýhodou záclon a závěsů je, že se na nich usazuje prach. To je také hlavní důvod, proč se bez nich řada domácností raději obejde. A nemusí jít pouze o alergiky. Další nevýhodou je pak namáhavé sundavání, praní a opětovné věšení. Tyto nevýhody tak neodradí jen ty, kteří si domov hýčkají ve stylu starých dobrých časů. Závěsy a záclony přece jen patří spíše k tradici bydlení našich babiček, proto na ně máme vzpomínky spojené především s útulnem a domácí pohodou. V moderních interiérech už proto tolik prostoru nemívají, nahrazují je žaluzie nebo posuvné japonské stěny. Někdo chce mít zkrátka ničím nezakrytý výhled do okolí, a to zmíněné varianty přece jen umožňují o něco lépe.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

21. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací