Náš TIP
Harmonické soužití psa a kočky v bytě

Máte už doma jednoho z těchto chlupatých kamarádů a rádi byste si pořídili ještě druhého? Pokud přemýšlíte nad tím, zda je dobrý nápad mít doma psa i kočku, poradíme vám, jak na to, aby ani jeden z nich doma netrpěl. Vy si splníte svůj sen a třeba ještě budete u zrodu pozoruhodného zvířecího přátelství.

Starší pes a koťátko

Navzdory různým ironickým tradicím dokážou být pes s kočkou nerozluční přátelé. Pro vytvoření jejich harmonického vztahu však musíte dbát na několik zásadních pravidel. Ideální například je, když si na sebe obě zvířata zvykají už od narození, případně pokud si ke staršímu psovi pořídíte malé koťátko. To je ta nejlepší možná varianta k úspěšnému soužití. Starší kočka by si naopak na štěně zvykala velmi těžko.

Láska chce čas

Při návyku jednoho zvířete na druhé byste měli být po ruce. Proto aby kočka psa nesekla, doporučuje se jí zpočátku zkrátit drápky. Stejně tak je třeba hlídat psa, pokud si myslí, že je hrou honit vyplašenou kočku po pokoji. Jestliže se bude chovat spíše jako lovec, pokárejte ho. Nejen z tohoto důvodu by doma malé kotě mělo mít svůj malý pelíšek, ve kterém se bude cítit bezpečně. Časem však pes přece jen začne kočku v domácnosti respektovat a přestane s provokací.

Prvek vyváženosti

Aby na sebe zvířata nežárlila, snažte se každému z nich věnovat stejný čas i porci něhy. Vynasnažte se hladit stejně obě zvířata a stejně tak si s nimi i hrát. Pokud sami nechtějí, nenuťte je, aby si spolu hráli. Sami k sobě časem najdou cestu.

Vlastní teritorium

Nejen z hygienických důvodů je třeba umístit kočičí toaletu z dosahu psa. Ideální je v tomto případě využití kryté toalety s dvířky, do které se větší pes nedostane. Pokud však máte psa od narození správně vychovaného, nemusí se u něj sklon ke koprofágii vůbec projevit.

Vzhledem k tomu, že si obě zvířata pečlivě hlídají své teritorium, musí mít každé svou misku na krmení i vodu. Zapomeňte také na to, že je budete z praktických důvodů krmit totožnou stravou, protože pes i kočka potřebují rozdílný obsah živin v jídle. Kočičí krmivo tak například obsahuje mnohem více bílkovin a tuků. Těch ale pes tolik nepotřebuje, takže pokud se bude tímto přikrmovat, akorát vám ztloustne. Známým faktem také je, že zatímco kočce můžete plnou misku nechat klidně přes noc, psa je lepší krmit v pravidelných dávkách.

 

A jaké zkušenosti máte se soužitím kočky a psa vy? Podělte se s námi o své komentáře.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

16. 02. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací