Náš TIP
Jak na to, aby zahradní gril přečkal zimu bez úhony

Zahradní grily se stávají neodmyslitelnou součástí životního stylu nejen mladých generací. Grilování s přáteli už je takovým symbolem relaxu i zábavy. Každý zahradní gril však potřebuje tu správnou péči a údržbu – a to obzvláště před zimou. Proto abyste si zjara užili první slavnostní zahradní grilování, je třeba se o gril postarat hlavně před zimou. A že tahle, zdá se, bude opravdu nefalšovaná.

Důkladné vyčištění

Zahradní gril je třeba především důkladně vyčistit. Rozhodně by tak neměl nést známky posledního grilování, a to včetně připáleného tuku. K čistění grilu použijte nejlépe kartáče s nerezovými štětinami a speciální čisticí prostředky, které jsou uzpůsobeny konkrétním povrchům. Vystačíte si ale i s obyčejnou mýdlovou vodou. Před zimou je tak třeba vyčistit především dno grilu od připečeného popelu. Na řadu přijdou také hořáky, plotýnka, mřížka na pečení a mimo jiné i odkládací skříňka grilu. Vyčištěný grilovací rošt je pak třeba natřít bohatou vrstvou oleje.

Jestliže gril necháváte přes zimu v zahradě, neměl by být zkrátka vůbec cítit jídlem, aby nepřilákal okolní zvířata. Pokud čistíte plynový gril, odpojte před samotným procesem plynovou bombu. Jestliže ho necháváte venku, bombu pak zase připojte. Pokud plynový gril skladujete třeba v garáži, ponechejte ho bez ní.

Gril chráněný před sněhem

Venku přezimující zahradní gril by měl být chráněn stříškou, případně by měl být umístěn do nějakého praktického výklenku. Abyste zabránili nežádoucímu pronikání vlhkosti, přikryjte zahradní gril dostatečně velkou plachtou. Takto ho přes zimu uhlídáte před nánosem prachu i sněhu. Prodloužíte tak navíc jeho životnost.

Půvab zimního grilování

Pokud podle těchto instrukcí zahradní gril důkladně vyčistíte, nebudete zjara nemile překvapeni. Zahradní gril vám bude k dispozici téměř hned. Jestliže grilování milujete a nechcete se ho vzdát ani v zimní sezóně, věřte, že řada grilů s poklopem vám umožní i takovouto zábavu. V zasněžené krajině bude navíc takový zážitek o to malebnější.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

11. 12. 2017 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací