Náš TIP
Jak vyřešit akustickou izolaci v bytě?

Kdo by nechtěl žít v klidné a tiché domácnosti, kde vás neruší hlučný život sousedů? Různé typy akustické izolace mohou vyřešit vaše problémy s příliš hlučným okolím. Jak si byt zvukově odizolovat?

Zvukotěsná okna

Proto abyste v bytě nebyli rušeni venkovním hlukem, je třeba se soustředit především na zabudování kvalitních zvukotěsných oken. Dbejte proto jak na důkladnou montáž oken, tak na jejich technické vlastnosti. Zapotřebí je tedy ohlídat si především typ použitého skla a jeho tloušťku, vzdálenost mezi jednotlivými tabulemi, ale také využití speciálních fólií a přítomnost plynu v prostorách mezi skly. Ohlídejte si také koeficient neprůzvučnosti Rw. Čím vyšší bude tato hodnota, tím lepší bude zvuková izolace oken. Nejlepší je v tomto případě zabudovat do bytu okna s trojitým sklem, které mají dostatečnou neprůzvučnost. Zcela ideální je pak přídavné použití speciálních fólií, díky kterým už dosáhnete nejlepších izolačních výsledků.

Mezibytové příčky

Dalším způsobem, jak se v bytě bránit proti nechtěnému hluku, jsou kvalitní mezibytové příčky. Skvělou volbou jsou v tomto případě sádrokartonové mezibytové příčky s vloženou minerální izolací. Tyto příčky navíc pomáhají i proti úniku tepla z bytu.

Izolace podlah

V bytě je důležitá zejména akustická izolace podlah. Jestliže si chcete v bytě zajistit kročejovou neprůzvučnost, vsaďte při pokládce na kvalitně provedené plovoucí podlahy s akustickou podložkou. Tloušťka takové podlahy by se měla pohybovat ideálně ke 4 cm. Kročejové neprůzvučnosti dosáhnete také zabudováním podlahového vytápění s využitím polystyrenových tvarovek s vloženými vytápěcími hadicemi. Pokládka se pak ukončuje ještě vrstvou anhydritu, který celek dostatečně zpevní.

Lepší zvukové izolace je možné dosáhnout rovněž celoplošnou pokládkou PVC. Kroky pak tlumí i kvalitní koberce.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

05. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací