Kdo by nechtěl žít v klidné a tiché domácnosti, kde vás neruší hlučný život sousedů? Různé typy akustické izolace mohou vyřešit vaše problémy s příliš hlučným okolím. Jak si byt zvukově odizolovat?
Proto abyste v bytě nebyli rušeni venkovním hlukem, je třeba se soustředit především na zabudování kvalitních zvukotěsných oken. Dbejte proto jak na důkladnou montáž oken, tak na jejich technické vlastnosti. Zapotřebí je tedy ohlídat si především typ použitého skla a jeho tloušťku, vzdálenost mezi jednotlivými tabulemi, ale také využití speciálních fólií a přítomnost plynu v prostorách mezi skly. Ohlídejte si také koeficient neprůzvučnosti Rw. Čím vyšší bude tato hodnota, tím lepší bude zvuková izolace oken. Nejlepší je v tomto případě zabudovat do bytu okna s trojitým sklem, které mají dostatečnou neprůzvučnost. Zcela ideální je pak přídavné použití speciálních fólií, díky kterým už dosáhnete nejlepších izolačních výsledků.
Dalším způsobem, jak se v bytě bránit proti nechtěnému hluku, jsou kvalitní mezibytové příčky. Skvělou volbou jsou v tomto případě sádrokartonové mezibytové příčky s vloženou minerální izolací. Tyto příčky navíc pomáhají i proti úniku tepla z bytu.
V bytě je důležitá zejména akustická izolace podlah. Jestliže si chcete v bytě zajistit kročejovou neprůzvučnost, vsaďte při pokládce na kvalitně provedené plovoucí podlahy s akustickou podložkou. Tloušťka takové podlahy by se měla pohybovat ideálně ke 4 cm. Kročejové neprůzvučnosti dosáhnete také zabudováním podlahového vytápění s využitím polystyrenových tvarovek s vloženými vytápěcími hadicemi. Pokládka se pak ukončuje ještě vrstvou anhydritu, který celek dostatečně zpevní.
Lepší zvukové izolace je možné dosáhnout rovněž celoplošnou pokládkou PVC. Kroky pak tlumí i kvalitní koberce.
Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.
Komentáře