Náš TIP
Jakou podlahu vybrat do koupelny?

Ačkoli se to nezdá, výběr té správné podlahy do koupelny může být hotová věda. Je totiž třeba uvážit všechny možné požadavky, které si koupelna žádá. Jak vybrat podlahu, která mimo jiné neklouže a nestudí?

Podlaha, která nestudí

Koupelna je prostorem pro regeneraci těla po práci, ale také pro rychlé probuzení. Z těchto důvodů bychom se v ní měli cítit maximálně příjemně. Na takové správné podlaze v koupelně by nás tak určitě neměly studit nohy. Ideální je tak pokládka podlahy spolu s podlahovým vytápěním, případně zvolení takového materiálu, který dobře vede teplo.

Velmi dobrým tepelným vodičem jsou tak klasické dlaždice. V kombinaci s podlahovým vytápěním tak slibují příjemný komfort za dostupnou cenu. Pokud si však nepořídíte velkoplošné dlaždice, možná vás pak bude trápit čištění spár mezi těmi menšími.

Krása beze spár

Proto abyste nemuseli čistit spáry mezi dlaždicemi, je třeba si pořídit velmi oblíbené bezespárové stěrky, které teď zažívají svůj boom. Ideální pro umístění do koupelny jsou především pryskyřičné stěrky, které velmi dobře odolávají vlhkosti a také jsou výborně pružné. Stěrky tak můžete příjemně zkombinovat spolu se zavedením podlahového vytápění. Pokládku takové podlahy si sice nemůžete provést vlastnoručně, výsledek od profesionála však za trochu vyšší cenu stojí.

Vinylová podlaha do koupelny

Klasickou podlahou do koupelny, jejíž pokládka i cena je nenáročná, je vinylová podlaha. Při procházení se po ní vám bude teplo od nohou mnohem větší než v případě pokládky z dlaždic. Vinylová podlaha navíc velmi efektivně supluje vzezření dřeva či kamene. Skvěle se tedy hodí do rustikálně zařízených domácností. I když je vinylová podlaha teplá sama o sobě, můžete ji opět zkombinovat s podlahovým vytápěním. Jediným problémem je, že vinylovou podlahou nemůžete vyložit sprchový kout, protože by voda mohla zatékat do spár u stěny.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

10. 04. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací