Náš TIP
Jarní dekorace v interiéru

Zima nám už za okny dává vale. Sluneční paprsky nabírají na intenzitě a jaro je pomalu za dveřmi. Pokud si chcete trochu toho jara přinést i do interiéru, je načase oživit vaše bydlení svěžími jarními dekoracemi.

Jako jarní dekoraci lze využít typické symboly jara a s ním spjatých Velikonoc. K tomuto období tak patří především svěží zeleň, vajíčka, zajíčci, veselé jarní barvy a samozřejmě i jarní květiny jako petrklíče, hyacinty, narcisy či tulipány. Po zimě vám navíc takové jarní dekorace zlepší náladu, dodají vám energii a ještě se při jejich výrobě skvěle zabavíte.

Jarní věnec

Po věnci ve vánočním duchu je načase vaše dveře zkrášlit jarním věncem. Je na vás, zda k jeho výrobě použijete dočasný nebo trvalý materiál. Živé věnce jsou plné energie a vůní, ty z trvalých materiálů zase dlouho vydrží. Takový správný jarní věnec by měl hýřit typickými jarními barvami a motivy.

K jeho výrobě vám přitom postačí jen slaměný, proutěný nebo polystyrenový korpus, tavná pistole, vazačský drát a celá řada drobných dekorací. Pokud jste zručnější, můžete si věnec vyrobit svépomocí třeba z březových větviček. Vedle různých ptáčků, motýlků a jarních květů se na jarní věnec skvěle hodí také barevné či přírodní skořápky, peříčka a různé barevné stuhy.

Zahrádka na stole i na zdi

Nejen v době vánoční se velmi oblíbenými staly minizahrádky, které se skvěle hodí do jakéhokoliv interiéru. Postačí vám k tomu kousek kůry stromu a velká dávka fantazie. Do takové kůry můžete naskládat velmi nápaditá jarní aranžmá složená z mechu, jarních květin, vajíček, zajíčků a dalších typicky jarních dekorací.

Obdobná minizahrádka vám přitom může zdobit dokonce i zeď. Budete k tomu potřebovat bedýnku, vazačský drát, jarní rostliny, mech a další symboly jara.

Další jarní dekorace

Tipů na jarní dekorace je nepřeberné množství. Stačí zapojit fantazii a sázet hlavně na typicky jarní symboly. Vedle jarních věnců a minizahrádek tak můžete svůj domov na prahu jara zkrášlit i jarními svícny, věnci na stůl, girlandami, … Chybět by nemělo ani velikonoční osení. Největší parádu přitom obstarají jarní květiny – ať ve váze nebo v květináči.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

04. 03. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací