Náš TIP
Jarní dekorace v interiéru

Zima nám už za okny dává vale. Sluneční paprsky nabírají na intenzitě a jaro je pomalu za dveřmi. Pokud si chcete trochu toho jara přinést i do interiéru, je načase oživit vaše bydlení svěžími jarními dekoracemi.

Jako jarní dekoraci lze využít typické symboly jara a s ním spjatých Velikonoc. K tomuto období tak patří především svěží zeleň, vajíčka, zajíčci, veselé jarní barvy a samozřejmě i jarní květiny jako petrklíče, hyacinty, narcisy či tulipány. Po zimě vám navíc takové jarní dekorace zlepší náladu, dodají vám energii a ještě se při jejich výrobě skvěle zabavíte.

Jarní věnec

Po věnci ve vánočním duchu je načase vaše dveře zkrášlit jarním věncem. Je na vás, zda k jeho výrobě použijete dočasný nebo trvalý materiál. Živé věnce jsou plné energie a vůní, ty z trvalých materiálů zase dlouho vydrží. Takový správný jarní věnec by měl hýřit typickými jarními barvami a motivy.

K jeho výrobě vám přitom postačí jen slaměný, proutěný nebo polystyrenový korpus, tavná pistole, vazačský drát a celá řada drobných dekorací. Pokud jste zručnější, můžete si věnec vyrobit svépomocí třeba z březových větviček. Vedle různých ptáčků, motýlků a jarních květů se na jarní věnec skvěle hodí také barevné či přírodní skořápky, peříčka a různé barevné stuhy.

Zahrádka na stole i na zdi

Nejen v době vánoční se velmi oblíbenými staly minizahrádky, které se skvěle hodí do jakéhokoliv interiéru. Postačí vám k tomu kousek kůry stromu a velká dávka fantazie. Do takové kůry můžete naskládat velmi nápaditá jarní aranžmá složená z mechu, jarních květin, vajíček, zajíčků a dalších typicky jarních dekorací.

Obdobná minizahrádka vám přitom může zdobit dokonce i zeď. Budete k tomu potřebovat bedýnku, vazačský drát, jarní rostliny, mech a další symboly jara.

Další jarní dekorace

Tipů na jarní dekorace je nepřeberné množství. Stačí zapojit fantazii a sázet hlavně na typicky jarní symboly. Vedle jarních věnců a minizahrádek tak můžete svůj domov na prahu jara zkrášlit i jarními svícny, věnci na stůl, girlandami, … Chybět by nemělo ani velikonoční osení. Největší parádu přitom obstarají jarní květiny – ať ve váze nebo v květináči.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pixabay, Pinterest)

04. 03. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

Podobné články

Další články

 • 21. 5. 2019 Důvody (ne)pořizování záclon a závěsů Důvody (ne)pořizování záclon a závěsů
  Pro někoho jsou záclony a závěsy prvkem, kterým se dům rázem stane domovem. Dodají mu pocit útulnosti a něhy. Zavoní venkovem. Pro jiného jsou záclony a závěsy jen zbytečným lapačem prachu. A...
 • 21. 5. 2019 Barvínkovec – kráska na balkón i do zahrady Barvínkovec – kráska na balkón i do zahrady
  Barvínkovec růžový je rostlinou obsypanou něžnými květy. Ty mohou zpestřit naše balkóny i zahrádky. S trochou péče je svými barvami něžně prosvítí a budou je zdobit až do podzimu.
 • 20. 5. 2019 Módní samet v interiéru Módní samet v interiéru
  Po jisté odmlce se samet vrací zpět do interiéru. Jeho hebký dotek působí tak jemně a elegantně, že nemůže chybět ani u vás doma. Které bytové doplňky mohou být jeho nositeli?
 • 19. 5. 2019 Pěstování cuket Pěstování cuket
  Právě nyní nastává vhodný čas pro výsev a výsadbu cuket. Tato zdraví prospěšná zelenina s jasně žlutými květy potěší nejen všechny milovníky grilování. Vzhledem k velkému obsahu vody...
 • 16. 5. 2019 Rostliny do samozavlažovacích truhlíků Rostliny do samozavlažovacích truhlíků
  Opravdu teplé počasí dá o sobě už brzy vědět a s ním také čas dovolených. Jestliže máte okna ozdobená záplavou květin a bojíte se, že vaši dovolenou nepřežijí, dejte šanci samozavlažovacím...
 • 16. 5. 2019 Pěstujeme pivoňky Pěstujeme pivoňky
  Kdo by nemiloval půvabně těžké a sladce vonící květy pivoněk? Odjakživa měly své místo v zahradách našich babiček a mnohdy jej střeží až dodnes. Jak o pivoňky pečovat, aby nás svou něžnou...


 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací