Náš TIP
Kamnářské barvy

Ačkoliv se zpočátku renovace nátěrů kamen může zdát jako složitá věc, není tomu tak. Pro natírání kamen a kouřovodů stačí jen několik základních pravidel a také speciální žáruvzdorná barva, kterou lze nanášet štětcem nebo stříkací pistolí.

Barvy pro renovaci kamen

Jedním z doporučovaných tipů barev pro renovaci kamen jsou silikonové vypalovací barvy, u kterých se udává i teplotní zatížitelnost. Pro kamna je ideální například barva s teplotní zatížitelností do 750°C. Tyto vypalovací barvy přitom získávají konečnou strukturu vypalováním, které je třeba provádět podle doporučení výrobce barvy. U některých typů těchto barev se tak dělá třeba jen mírný první zážeh v čerstvě natřených kamnech. Po něm se zatápí až s odstupem několika hodin. Ačkoliv se postup vypalování u jednotlivých barev liší, vždy je třeba počítat s tím, že vypalování časem vyzrává. Oba procesy pak také doprovází typický zápach.

Koupě žáruvzdorných barev

Vypalovací barvy bývají k dostání v klasické „kamnářské“ škále černé, šedé a antracitové barvy. Je však třeba dodat, že ani nejkvalitnější vypalovací barva trvale neochrání pravidelně zahřívanou ocel proti korozi.

Klasické kamnářské barvy jsou pak k sehnání jak ve specializovaných prodejnách kamen, krbů a kamnářských potřeb, tak v nabídce běžných barev a laků. Někteří výrobci kamen navíc prodávají své vlastní značky kamnářských barev. K renovaci nátěrů lze použít také univerzální žáruvzdorné barvy ve sprejích, které jsou původně určené třeba pro renovaci automobilových výfuků.

Barvy na litinová kamna

Litinová kamna si vyžadují obnovovací nátěr speciální barvou. To samé platí pro litinové součástky kachlových kamen a sporáků. Pro údržbu litinových kamen se tak doporučuje použít například grafitové pasty. Ta se rozetře měkkým kartáčem a vyleští. Grafitovým práškem lze ošetřit i samotné zkorodované pláty.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

17. 07. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací