Náš TIP
Kancelář pro práci z domova

Patříte i vy k těm, kdo pracují z domova? Pak je třeba vytvořit si takovou domácí kancelář, ve které vám práce půjde od ruky bez jakéhokoliv rozptýlení. Jak by měla taková domácí kancelář vypadat?

Daleko od centra dění

Správná domácí kancelář by se měla vyhýbat rušnému dění v domácnosti, směřujte ji proto co nejblíže ke vstupním dveřím. Tohle umístění oceníte i v případě, že doma často vítáte pracovní návštěvy. Majitelé rodinných domů to pak s výběrem místnosti mají díky velkému prostoru ještě jednodušší. S domácí kanceláří daleko od centra dění se zbavíte všech okolních rušivých prvků v bytě či domě a vaše práce vám nebude ani tolik zasahovat do soukromí. Jasně si tak (a i ostatním) určíte dobu, kdy pracujete a kdy máte volno. Pokud nemáte v bytě volnou místnost pro zařízení pracovny, vyberte si co nejméně frekventovaný prostor a oddělte ho závěsem či paravánem. Dosáhnete tak alespoň pocitu soukromí, který je tolik důležitý pro schopnost se soustředit.

Vybavení domácí kanceláře

Schopnost se soustředit a odvádět kvalitní práci ovlivňuje také správné vybavení místnosti i její vhodné osvětlení. O správně zvolených barvách nemluvě. Obklopte se tak věcmi, které musíte mít při práci po ruce, ale nezahlťte se.

Vsaďte rovněž na pozitivní barvy, které probouzejí energii. V domácích pracovnách jsou tak oblíbené barvy, které silně podporují mentální činnost. Vsadit tak můžete třeba na jasně červenou, která vás nabije energií, nebo na příjemnou fialovou, která ve vás probudí utlumenou kreativitu. A dbejte i na dostatečný přísun denního světla a zdravé večerní osvětlení.

Šetřete oči, záda i mysl

Při téměř celodenním sezení je třeba obstarat si kvalitní židli, se kterou nebudou trpět vaše záda. Inspirativní je také postavení pracovního stolu čelem k oknu. Jestliže se rozhodnete směřovat stůl spíše ke zdi, doplňte ji alespoň zajímavou inspirativní tapetou.

Snažte se také svou domácí kancelář zbavit všech rušivých prvků. V pracovně by tak neměla být ani televize ani postel, protože by vás sváděly k nicnedělání.

Pevný řád

Při práci se všemožně snažte vyhnout prokrastinaci, nevyužívejte zbytečně internet, vypněte si vyzvánění telefonu a soustřeďte se výhradně na své úkoly. Až budete v polovině své práce a budete s ní spokojeni, dopřejte si za odměnu malou přestávku. Ocení ji vaše záda, oči i mysl.

 

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky  Byt Dům Zahrada.

14. 03. 2018 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací