Náš TIP
Když se v zahradě setmí

Krásu vaší zahrady si nemusíte užívat jen za bílého dne. S těmi správnými svítidly si ji užijete i době, kdy se setmí. Romantická svítidla, lucerny a svíčky mohou vedle zahrady dozdobit i vaši terasu či balkón.

Tipy pro osvětlení (nejen) zahrady

V zahradě, na terase, balkóně či kolem vašeho domu to může žít i po setmění. Inspirací pro romantické osvětlení je celá řada. A začít můžete třeba u osvětlení vchodu do vašeho domu. Malé lucerničky, bezpečně schované svíčky nebo klasické žárovky navodí tu správnou atmosféru. Vstup do domu se pak stane milou vizitkou vašeho vkusu. Řetězem z klasických žárovek můžete zkrášlit i pergolu nad zahradním posezením. Pomocí svíček a luceren zde rovněž vznikne příjemně tajemné zákoutí. Pokud jste šťastnými majiteli bazénu nebo koupacího jezírka, vsaďte na osvětlení zabudované přímo do podlahy. Dbát je zapotřebí i o osvětlení cestiček a cest kolem domu. Osvětlení kolem zahradních cest tak volte tak, aby bylo opravdu kvalitní. Veškeré osvětlení by přitom mělo kopírovat charakter zahrady i domu.

Když se v zahradě setmí

Při vybírání osvětlení nemusíte sázet jen na jistotu, originalita se totiž cení. Zahradní osvětlení na sebe kolikrát bere podobu, kterou byste nečekali. Do zahrady, na terasu nebo na balkón si tak můžete pořídit třeba i svítící nábytek nebo květináče. Takové odvážné svítící doplňky dodají vašemu bezprostřednímu okolí na originalitě a hravosti zároveň. Takové odvážné doplňky můžete kombinovat se svítícími prvky, které se bez elektřiny obejdou. Vsaďte na lucerny, svícny a svíčky. Dávejte však pozor, aby byly pro vaši zahradu a dům co nejvíce bezpečné. S umístěním světel můžete také zajímavě experimentovat. Jejich umístění za zahradní nábytek například vykouzlí zajímavě tajemnou atmosféru. Nasvítit přitom můžete také živé rostliny a kombinovat je můžete se svítícími umělými rostlinami. Romantickou atmosféru pak příjemně dotvoří přírodní světlo z hořícího krbu.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

24. 05. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací