Náš TIP
Kombinace dřeva a kovu v interiéru

Interiér zařízený vybavením z kovu a ze dřeva dokáže navodit neskutečně osobitý dojem. Ne nadarmo se příjemně doplňuje industriální styl s tím severským. Pokud k tomu navíc přičtete hřejivou krásu přírodních textilií, opravdu přitažlivý efekt je na světě.

Hlavně s citem

Zatímco hřejivého dřeva není v interiéru nikdy dost, s poněkud chladnými kovovými prvky je třeba šetřit. Pokud se použijí s rozumem, pomohou vytvořit neskutečně romantický dojem. Kov tak najde své uplatnění třeba v případě konferenčních stolků, židlí, konstrukce postele, různých poliček, svítidel, držáků na květináče či šatních věšáků. Skvěle mu to přitom sluší v přímé kombinaci se dřevem. Celek se tak zjemní a tím spíše vyniknou jeho čisté linie. Ještě silnější romantickou linku zajistí ozdobné kovové doplňky s nádechem starých časů. A může i nemusí zde hrát hlavní roli patina, což platí také pro prvky ze dřeva.

Dřevo a kov v interiéru

Vybavení ze dřeva zajistí, že to z kovu nebude působit tak chladně a neosobně. K tomu dopomohou i vhodně zvolené přírodní textilie. Celek tak dostane nadýchaný severský ráz, a přitom v něm budou patrné i prvky industriálního stylu. Takto důmyslně zařízený interiér pak bude působit romanticky, stylově i trendy. Jako jednu ze svých dalších deviz představí i nadčasovost. Pozitiva je však třeba hledat nejen v estetické stránce, ale také v té praktické. Kov totiž dokáže interiéru i značně ulehčit. To platí zejména pro kovové nosné konstrukce stolků a stolů, které působí lehce a vzdušně, a tak i celý interiér získá na vzdušnosti a prostoru. Jednou z dalších výhod kovu v interiéru pak je, že je prakticky nezničitelný a případná patina mu jenom přidá na kráse. Navíc snad ani nemůže vyjít z módy.

Pro další články, příspěvky a soutěže navštivte naše FB stránky Byt Dům Zahrada.

(Foto: Pinterest)

14. 06. 2019 | Mgr. Jarmila Flaková

 Konferenční stolek
Náš TIPZdravé spaní Matrace Store

Kvalitní matrace od českých výrobců. Doprava zdarma!


Matrimex - matrace pro hotely

či zdravotnická zařízení.

 
Levné i zdravotní matrace

zdravý spánek od Matrace WEBSTR.


Zdraví ze zahrádky – šípky.

Obsahují velké množství

vitaminu C.


Zimní zahrada – splňte si sen.

Příroda v teple domova.


Dejte růžím tu správnou

péči, ať ve zdraví přečkají zimu.


Jen kvalitní žehlička vám

ušetří mnoho času a námahy.


© 2017 BytDumZahrada.cz
Cookies nám pomáhají dosáhnout lepšího výkonu. Užíváním našich služeb souhlasíte s jejich používáním. Více informací